Dvanáct českých hráčů, kteří jsou v NHL bez smlouvy. Co s nimi bude?

Dvanáct českých hráčů, kteří jsou v NHL bez smlouvy. Co s nimi bude?
Zdroj: Profimedia

Sezóna je definitivně u konce a v NHL nyní působí hned dvanáct českých hráčů, kterým skončila smlouva. Většina z nich je chráněná, takže je zde předpoklad, že ve svém klubu kontrakt prodlouží. Po ostatních ale může sáhnout jakýkoli jiný klub.

DAVID KREJČÍ

Nemůžeme začít nikým jiným než Davidem Krejčím, který už patnáct let hraje v Bostonu. Bruins jej nezařadili mezi chráněné hráče, takže může volně vyjednávat s ostaními týmy NHL. Sám hráč ale preferuje v mužstvu zůstat, nebo se vrátit domů do Olomouce, kde s hokejem začínal

V NHL dosud za žádný jiný klub nehrál. Za Boston nastoupil do 962 zápasů, ve kterých nastřílel 215 gólů a na dalších 515 přihrál. 

Zdroj: Profimedia

JAKUB VRÁNA 

Jakub Vrána se musel letos vynuceně stěhovat z Washingtonu do Detroitu, když ho společně se Slovákem Pánikem a dvěma volbami na draftu vyměnili za Anthonyho Mantu. V novém působišti nastoupil do jedenácti zápasů, ve kterých vstřelil osm gólů a na další tři přihrál

Pětadvacetiletý útočník ale patří v Detroitu mezi chráněné hráče, což znamená, že by případný zájemce o Vránovy služby musel za Vránu zaplatit nějaký poplatek, kdyby ho chtěl zlákat pod svá křídla. Je tedy pravděpodobné, že v klubu i nadále zůstane. 

Zdroj: Profimedia

PETR MRÁZEK

Také devětadvacetiletému brankáři skončila v Carolině smlouva. Jeho budoucnost je také nejasná, protože majitel klubu má v plánu tým, který tři roky budoval, přeskládat do jiné podoby. Navíc nepatří mezi chráněné hráče. Štěstím pro Mrázka je, že u Hurricanes zůstal trenér Rod Brind’Amour, který jej může v klubu podržet.

Mrázek odehrál v Carolině už tři sezony, ale v té poslední si příliš nezahrál, jelikož nastoupil pouze do čtrnácti utkání, ve kterých měl úspěšnost zákroků 91,41 % a vychytal tři čistá konta.

Zdroj: Profimedia

DAVID RITTICH

Dalším brankářem, kterému v NHL vypršela stávající smlouva, je David Rittich. Stejně jako Mrázek není v Torontu chráněným hráčem. Po čtyřech sezonách v Calgary byl vyměněn do Toronta za právo výběru ve třetím kole draftu. V novém působišti si ale příliš nezachytal, protože dostal možnost jen ve čtyřech zápasech, ve kterých vyhrál jediný zápas. 

Vzhledem ke skončené smlouvě je tak možné, že se bude opět stěhovat, protože Frederik Andersen, za kterého přicházel, se mezitím uzdravil a Jack Cambell se také prezentoval povedenými výkony. Ve zmíněných čtyřech zápasech měl úspěšnost zákroků 88,76 %.

ONDŘEJ KAŠE

Narozdíl od Davida Krejčího jej Boston zařadil mezi chráněné hráče. Loni přestoupil z Anaheimu, ale v novém působišti odehrál v necelých dvou sezonách dohromady pouze 20 zápasů. Hlavní podíl na tom má zranění v horní části těla, které mu povolilo letos nastoupit do pouhých tří utkání.

Ve zmíněných dvaceti zápasech si zatím připsal pět asistencí, ale v Anaheimu se mu dařilo, tak se dá předpokládat, že mu Boston dá ještě šanci i proto, že je mezi chráněnými hráči.

Zdroj: Profimedia

DAVID KÄMPF

Šestadvacetiletému útočníkovi skončila smlouva po třech sezonách v Chicagu, ale v té uplynulé se gólově příliš neprosazoval, když v 56 zápasech rozvlnil síť pouze jednou a na jedenáct gólů přihrál. Jeho úkoly jsou ale u Blackhawks spíše defenzivní. Sám sebe označil za bránícího psa, který nastupuje do oslabení a hraje ve třetí nebo čtvrté formaci. 

I on patří mezi chráněné hráče, takže je tu předpoklad, že se přes léto s Chicagem domluví na nové smlouvě. Po přestupu z Chomutova je to jeho zatím jediné působiště v zámoří.

Zdroj: Profimedia

FILIP CHYTIL

Šikovný útočník má za sebou už čtvrtou sezonu v NHL. Všechny odehrál v New Yorku Rangers, ale nyní mu skončila smlouva. I jemu ale patří výsada, že je zařazen mezi chráněné hráče, což mu dává naději na prodloužení smlouvy, 

V minulé sezoně odehrál za Jezdce 42 zápasů, ve kterých nastřílel 8 gólů a na dalších 14 přihrál. Získal tedy pouze o jeden kanadský bod méně než o rok dříve, kdy odehrál 63 utkání. 

Zdroj: Profimedia

LIBOR HÁJEK

Spoluhráč Filipa Chytila z New York Rangers je rovněž chráněným hráčem. Mladý třiadvacetiletý obránce působí v Rangers už tři sezony a mezitím si střihl i deset zápasů za brněnskou kometu.

V minulé sezoně nastoupil do 44 zápasů, ve kterých vstřelil dva góly a na další dva přihrál. V zápasech ale neměl příliš velkou minutáž, když v utkání průměrně odehrál okolo dvanácti minut. 

Zdroj: Profimedia

RADIM ZOHORNA


Zohorna má za sebou první sezonu v NHL, kam přestoupil z Mladé Boleslavi. Zpočátku nastupoval pouze na farmě, kde odehrál dvanáct zápasů, ale poté dostal v Pittsburgu šanci v prvním týmu a rozhodně se neztratil. V osmi utkáních vstřelil dva góly a na další dva přihrál. 

Sám by si představoval větší vytíženost v dresu Tučňáků, ale uvědomuje si, že prosadit se v takové konkurenci není nic jednoduchého. Párkrát se mu také stalo, že byl večer zapsaný na soupisce na utkání, ale druhý den bylo vše jinak. Patří ale mezi chráněné hráče.

MICHAEL FROLÍK

Třiatřicetiletý útočník se sice může pyšnit Stanley Cupem, který získal v roce 2013 v dresu Chicaga, ale v poslední době toho v NHL moc neodehrál. Po přestupu do Montrealu nastoupil pouze do osmi zápasů, ale ani v jednom z nich se bodově neprosadil. Navíc patří mezi nechráněné hráče, tudíž jeho budoucnost u finalisty play-off z loňské sezony je nejistá.

Zdroj: Profimedia

FILIP HRONEK

Filip Hronek působí v Detroitu už čtyři sezony. Mezitím střídavě nastupoval ve farmě za Grand Rapid Griffins a v loňské sezoně si jeho výkonů mohli užívat i fanoušci Hradce Králové. Po návratu do zámoří odehrál za Detroit 56 zápasů, přičemž jako obránce pomohl dvěma vstřelenými góly a 24 asistencemi. 

Po neúspěšném období bude Detroit chtít konečně prožít úspěšnou sezonu a teprve se uvidí, jestli do svých plánů počítá i s odchovancem Hradce Králové. Dá se ale předpokládat, že ano, protože patří mezi chráněné hráče. 

Zdroj: Profimedia

DOMINIK SIMON

Dominik Simon po čtyřech letech v Pittsburghu přestoupil na začátku loňské sezony do Calgary, ale nastoupil zde pouze do jedenácti zápasů. Na svou formu, která ho dostala v sestavě Tučňáků po bok Crosbyho s Malkinem, stále čeká. V průběhu minulé sezony ho Calgary dokonce zařadila na seznam volných hráčů, ale žádný jiný klub si jej nevybral, a tak putoval zpátky mezi hráče, kteří mohli nastupovat do zápasů.

V jedenácti zápasech, do kterých za kanadský klub nastoupil, nezískal ani jeden kanadský bod, a tak vyjednávání o nové smlouvě nebudou pro šestadvacetiletého hráče jednoduché i přesto, že patří mezi chráněné hráče. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události