Tenis

Hradecká s Bouzkovou slaví deblový triumf, singl ovládla Krejčíková

Lucie Hradecká a Marie Bouzková ovládly domácí deblový turnaj v Praze, kde přehrály srbsko-slovenskou dvojici. Těžkou bitvu opanovaly ve dvou setech a přesně po sto minutách. České finále nabídla i dvouhra, kde Barbora Krejčíková přejela krajanku Martincovou.

První čtyři gemy si obě deblové dvojice pohlídaly, následně ale české tenistky ztratily podání dvakrát v řadě a prohrávaly již 3:5. Když už to ovšem vypadalo na konec první sady, Hradecká s Bouzkovou se zvedly. 

Češky dokonce otočily na 6:5, ale po čtyřiapadesáti minutách se rozhodlo až v tiebreaku. Bouzková s Hradeckou vyhrály 7:3. Hned první gem druhého setu přišel brejk domácích hráček. 

Související obsah

Následoval festival ztracených podání, nakonec jich bylo od stavu 2:2 šest v řadě. Toto prokletí zlomily Češky za stavu 5:4, kdy poslední gem vyhrály a dovolily soupeřkám jediný fiftýn. 

Po ceremoniálu přišlo na řadu i finále singlu, kde Barbora Krejčíková vyzvala rodačku z Prahy Terezu Martincovou. První set zvládla naprosto jasně 6:2 po sedmatřiceti minutách. 

Druhý set byl ještě jednoznačnější. Tereza Martincová totiž neuhrála jediný set a dostala od aktuálně jedenácté hráčky světa kanára. Krejčíková tak ovládla již třetí tenisový turnaj v roce 2021.

Finálové zápasy turnaje Livesport Prague Open:

Kužmová/Stojanovičová - Bouzková/Hradecká 6:7, 4:6

Tereza Martincová - Barbora Krejčíková 2:6, 0:6

VIDEO: Světová dvojka Naomi Ósakaová má vlastní barbínu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události