Vaněček zabojuje o post jedničky. Má na to potenciál, věří Hašek

Nový tým zámořské NHL Seattle Kraken si v rozšiřovacím draftu vybral své hráče. Mezi třicítkou zvolených je i Vítek Vaněček. Cestu českého gólmana i výběr hráčů okomentoval vítěz z Nagana Dominik Hašek.

Seattle Kraken se pro první sezónu vyzbrojil 30 nechráněnými hráči z ostatních týmů, nicméně do svých řad kromě Marka Giordana nevybral žádnou z velkých hvězd. Český hokej ale v novém týmu přeci jen zastoupení má, a to gólmana Vítka Vanečka.Jak jeho nové působiště hodnotí veterán NHL Dominik Hašek? "Jsem přesvědčený, že věří jeho potenciálu. Věřili, že je vynikající brankář, že jeho výkony byly konstantní po celou sezónu. Možná i jeho zranění mohlo za neúspěch Washingtonu v play-off," řekl dlouholetý gólman Detroitu.

Zdroj: Profimedia

 

Český gólman své kvality ukázal právě ve Washingtonu, kde zářil dokud se nezranil v play-off. Změna dresu ho může po takové sezóně mrzet, ale jak Hašek říká, to k hokeji zkrátka patří. "Možná je mu to trošičku líto, že tam nezůstal. Ale takový je profesionální život a on se musí přizpůsobit. Má na to ale potenciál," věří v mladého gólmana Hašek.
 

Kromě Vaněčka do týmu míří také brankář Chris Driedger, Joey Daccord. Uvidíme, kdo bude jednička, ale je dost možné, že právě rodák z Havlíčkova Brodu. Nic ale nemá jisté a místo mezi tyčemi si bude muset vybojovat.


Kompletní výběr draftu Krakenů najdete v článku níže. Jak jeho šance a vyhlídky v příští sezóně vidí česká legenda, si poslechněte ve videu nahoře.

Související obsah 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Jágr a spol. schytal od Sparty šest gólů, Pardubice opět vítězné

Tipsport extraliga - 30. kolo Liberec - Vítkovice 4:3 v prodloužení, Karlovy Vary - Litvínov 2:3, Zlín - Pardubice 1:4, Kladno - Sparta 0:6, Mladá Boleslav - Třinec 0:3, Mountfield HK - České Budějovice 3:2 v prodloužení, Olomouc - Brno 0:2