Fotbal

Šokující prohra soupeře Sparty z Ligy mistrů. Doma nestačil na outsidera

Šokující prohra soupeře Sparty z Ligy mistrů. Doma nestačil na outsidera
Zdroj: Profimedia

Soupeři Sparty generálka na odvetu předkola Ligy mistrů vůbec nevyšla. V prvním kole rakouské ligy nastačil Rapid Vídeň v domácím prostředí na Hartberg, kterému podlehl 0:2. Výhru hostů zařídil dvěma góly Dario Tadic.

Zatímco Sparta svou generálku proti Olomouci zvládla a v prvním kole Fortuna ligy zvítězila 3:2, jejímu soupeři z předkola Ligy mistrů se tolik nedařilo, když do domácí soutěže vstoupili překvapivou prohrou. Nestačili až na sedmý tým rakouské nejvyšší soutěže z loňské sezony. 

Trenér Rapidu neposlal do zahajovacího ligového utkání o moc slabší sestavu než v úterý proti Spartě. Učinil pouze dvě změny, když od začátku nenasadil Ljubičiče a Araseho a namísto nich postavil Schicka (nikoli Patrika, ale Thorstena) a Grahovace. Tyto změny se ale příliš nevyplatily. 

Související obsah

Hosty poslal do překvapivého vedení chvíli před přestávkou Dario Tadic a stejný hráč vedení svého týmu i zdvojnásobil, když v 67. minutě proměnil penaltu. Druhý tým z loňské sezony tak do nového ročníku nevstoupil vůbec dobře.

Tohoto špatného rozpoložení by jistě Sparta mohl využít. Ve středu se s týmem z Vídně utká podruhé a k postupu do třetího předkola Ligy mistrů nutně musí zvítězit. 

Rosický je rád, že udržel silný kádr pohromadě, prioritou je titul a LM

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události