Hokej

Trojnásobný vítěz Stanley Cupu končí kariéru, obránce se loučí bez fanfár

Trojnásobný vítěz Stanley Cupu končí kariéru, obránce se loučí bez fanfár
Zdroj: Profimedia

S bohatou hokejovou kariérou se rozloučí švédský obránce Niklas Hjalmarsson. Hráč, který nebyl nikdy pořádně vidět, ale stejně si to bez něj nedokážete představit. Hned třikrát vyhrál Stanley Cup.

Čtyřiatřicetiletý rodák ze švédského Eksjö byl draftován do NHL v roce 2005 Chicagem a právě v jeho dresu zažil nejkrásnější hokejové zážitky. Hned třikrát s Blackhawks zvedl nad hlavu slavný Stanley Cup. 

Hjalmarsson byl skvělým defenzivním obráncem, jenž uměl také projít do útoku a nasbírat i několik kanadských bodů. Takových obránců moc nebylo, většinu času byl schován za Keithem či Seabrookem. 

Související obsah

V dresu Chicaga nakonec strávil deset let, posledních čtyři roky hrál za Arizonu. Po poslední sezóně mu skončila smlouva a podle zámořských zdrojů se chystá ukončit hokejovou kariéru. Je také držitelem olympijského stříbra z roku 2014. 

V nejlepší lize světa odehrál 957 utkání a nasbíral celkem 201 kanadských bodů. Nikdy nebyl opěvován ani nevyhrál individuální cenu, ale i tak je velice ceněným hráčem, který bude současné NHL chybět.

VIDEO: V letošní sezóně naskočil do NHL v dresu Arizony například Jan Jeník:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události