NBA

Satoranský končí v Chicagu. Klub jej vyměnil za nadějného mladíka

Satoranský končí v Chicagu. Klub jej vyměnil za nadějného mladíka
Zdroj: Profimedia

Tomáš Satoranský mění v NBA adresu. Po dvou sezonách strávených v Chicago Bulls se stěhuje do New Orleans, kde bude hrát za místní Pelikány. Společně s Garrettem Templem a volbou ve druhém kole draftu byl vyměněn za talentovaného Lonzo Balla.

Jen pár dní po vypadnutí ze základní skupiny olympijských her v Tokiu se jediný český basketbalista v NBA dozvěděl, že se bude muset stěhovat.

Už nebude oblékat dres Chicaga Bulls, jež v minulosti nosil slavný Michael Jordan, ale zamíří do New Orleans Pelicans, kteří v minulé sezoně skončili jedenáctí v západní konferenci a jen těsně jim unikl postup do předkola play-off.

Související obsah

 

Společně se Satoranským se stěhuje i pětatřicetiletý Garrett Temple, který v uplynulé sezoně nastoupil za Bulls v 56 zápasech a nastřílel průměrně sedm bodů za zápas. Navíc bude mít Chicago možnost i druhého kola draftu. Opačným směrem putuje talentovaný Američan Lonzo Ball. 

Tento třiadvacetiletý basketbalista byl v červnu 2017 draftován jako druhý v pořadí a v následující sezoně byl zvolen do druhého týmu nováčků v NBA. V minulém roce nastoupil za Pelikány do 55 zápasů a průměrně zatížil konto soupeře 15 body. 

Související obsah

 

Pro Tomáše Satoranského to tak bude třetí klub NBA, jehož dres oblékne. Po Washingtonu a Chicagu se tak můžou na akce českého hráče těšit v New Orleans. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události