Fotbal

Plzeň čeká pořádná šichta. Věřím v obrat, říká Beauguel sebevědomě

Plzeň čeká pořádná šichta. Věřím v obrat, říká Beauguel sebevědomě
Zdroj: Profimedia

Ve čtvrtek večer čeká Viktorii Plzeň odvetné utkání proti waleskému týmu The New Saints, se kterým v úvodním duelu překvapivě prohrála 2:4. V domácím zápase má tedy co napravovat. Plzeňský útočník Jean David Beauguel ale věří, že je v silách týmu nepříznivý stav zvrátit.

V prvním zápase už byli Západočeši na ručník. Ještě v 88. minutě prohrávali 0:4 a s nadějemi na postup to vypadalo zle. Pak ale přišly góly v podání Beauguela a Ba Louy, které naděje Viktorie o dost zvýšily. I tak ji ale čeká v odvetě pořádná šichta, když musí vyhrát minimálně o dva góly, aby si vynutila alespoň prodloužení. 

"Koukali jsme na video z prvního zápasu. Rozebírali jsme si chyby, abychom je zítra už neopakovali. Řekli jsme si ale i nějaká pozitiva, nicméně víme, že ten výkon v úvodním utkání nebyl ideální," řekl v rozhovoru pro klubový web Jean David Beauguel.

Související obsah

Právě na urostlého útočníka se bude aktuálně druhý tým české ligy hodně spoléhat. Jeho góly totiž drží Plzeň dlouhodobě nad vodou. "Pro tým odevzdám 100 %. Věřím nám, že to můžeme zvrátit. Už proti Bohemians a Slovácku jsme ukázali, že máme charakter na to, abychom zápas otočili. Zítra to bude důležité pro nás i pro fanoušky," nepochybuje Beauguel.

Devětadvacetiletý útočník má na začátku sezony skvělou formu, když v šesti zápasech nastřílel čtyři góly. Neprosadil se pouze v dvojutkání s Dynamem Brest. "Cítím se sebevědomě, když se mi podařilo v poslední době vícekrát skórovat. Pro hráče je důležité, když se cítí užitečný pro tým a pro trenéra. Věřím, že budeme mít mnoho šancí. Musíme je proměnit a zároveň soupeři zabránit v protiútocích," má jasno francouzský střelec.

Viktoria Plzeň představila nové dresy pro sezónu 2021/22

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události