Fotbal

Nikam nejedeme! Fanoušci Slavie bojkotují zápas v Mladé Boleslavi

Nikam nejedeme! Fanoušci Slavie bojkotují zápas v Mladé Boleslavi
Zdroj: profimedia

Příznivci Slavie Praha mají v plánu vynechat utkání v Mladé Boleslavi, kde klub sehraje o víkendu zápas čtvrtého kola. Nelíbí se jim totiž cena vstupenek, kterou organizátoři pro hostující fanoušky nasadili. Jejich akceptování by podle nich byl nebezpečný precedens do budoucna.

Obchodní oddělení Mladé Boleslavi se rozhodlo, že na loajalitě fanoušků pražského klubu pořádně vydělá. Za lístek chtějí 500 korun, což je cena, která je v rámci české ligy neobvykle vysoká. Zástupci slávistické fanouškovské skupiny Tribuna Sever tak vyzvali všechny příznivce týmu z Vršovic, aby utkání bojkotovali.

"Snahy klubu z Boleslavi, týmu bez tradice i fanoušků, vydělat na množství SKS, kteří do MB jezdí podporovat svůj klub, akceptovat nehodláme. Je pro nás nepřípustné, aby lístek stál 500 Kč, násobně více než na jiných stadionech či v předešlých letech v Boleslavi, aniž by došlo ke zkvalitnění zázemí a servisu pro hostující fanoušky," stojí na začátku jejich prohlášení.

Související obsah

"Tento krok se nesmí MB vyplatit. V opačném případě se můžeme těšit na podobnou kulišárnu na ostatních stadionech nebo na další umělé navýšení v Boleslavi. Hráči mají i nadále naši podporu, kterou jim ukážeme už v dalším důležitém zápase s Legií Varšava!" vysvětluje fanouškovská skupina svůj záměr. 

Tento krok podpořil i bývalý obránce Sparty, Bohemians nebo Jablonce Jakub Podaný. "Tohle plně chápu. Jsou kluby, kde se k hostujícím fandům chovají s respektem a vychazí jim vstříc (ano @MBergman87, tebe myslím). Ale pak je tady také druhá strana mince. Pokud tedy fotbal pro fanoušky, tak pro všechny, protože i ten domací je za týden jinde jako host," napsal na Twitter.

Slavia by si ráda o víkendu spravila náladu po úterním vypadnutí z Ligy mistrů, kdy ve dvojzápase nestačila na maďarský Ferencvároš. Vydadá to ale, že se bude muset obejít bez svých nejvěrnějších. 

Policie hledá fanoušky Slavie, kteří uráželi Glena Kamaru

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události