Atletika

Oštěpařka vydražila medaili na pomoc nemocnému dítěti, pak ji dostala zpátky

Oštěpařka vydražila medaili na pomoc nemocnému dítěti, pak ji dostala zpátky
Zdroj: Profimedia

Dojemný příběh píše polská oštěpařka Maria Andrejczyková. 25letá závodnice se totiž rozhodla vydražit svoji stříbrnou medaili, aby pomohla osmiměsíčnímu chlapci, jenž nutně potřebuje operaci srdce. Nakonec se vybralo krásných 125 tisíc dolarů. Vítěz aukce navíc předvedl krásné gesto.

Maria Andrejczyková získala v Tokiu svoji první olympijskou medaili. Rozhodla se však, že cenným kovem pomůže na dobrou věc.

Konkrétně na nemocného polského chlapečka Miloszeka, který má nemocné srdce a potřebuje operaci.


Oštěpařka se tak rozhodla svoje stříbro vydražit a nakonec se to povedlo za super cenu. Vítěz dražby, maloobchodní řetězec Žabka, nakonec přihodil výslednou částku 125 tisíc dolarů (cca 2,7 milionu korun).


Související obsah

"Skutečná hodnota medaile zůstává vždy v srdci. Medaile je pouze předmět, ale pro ostatní může mít velkou hodnotu," řekla  Andrejczyková deníku The Times.

Vydraženou medaili však polský řetězec závodnici nakonec vrátil.


Jak hodnotí své vystoupení na OH česká maratonkyně Marcela Joglová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Jágr a spol. schytal od Sparty šest gólů, Pardubice opět vítězné

Tipsport extraliga - 30. kolo Liberec - Vítkovice 4:3 v prodloužení, Karlovy Vary - Litvínov 2:3, Zlín - Pardubice 1:4, Kladno - Sparta 0:6, Mladá Boleslav - Třinec 0:3, Mountfield HK - České Budějovice 3:2 v prodloužení, Olomouc - Brno 0:2