NHL

Děkujeme, odejděte. Glendale nechce NHL, Arizonu čeká další stěhování

Děkujeme, odejděte. Glendale nechce NHL, Arizonu čeká další stěhování
Zdroj: Profimedia

Hokej v Arizoně sčítá jeden problém za druhým. Již několik let se mluví o stěhování a změně organizace, situace posledních hodin tomu výrazně pomohla. Coyotes budou letos hrát v Glendale naposledy.

Není to nic nového. Hokej v Arizoně nemá ani zdaleka na růžích ustláno. Dlouhé roky se organizace potýká s nedostatkem fanoušků, Gila River Arena bývá během zápasů často poloprázdná. 

Osmnáct let byl hokej ve Phoenixu, od roku 2014 se hraje v arizonském Glendale. Málokdy byla naplněná kapacita stadionu, někdy například přišlo "jen" 11 tisíc fanoušků oproti kapacitě 17 tisíc. 

Související obsah

"Se zvýšeným zaměřením na větší, efektivnější akce a využití městské arény se město Glendale rozhodlo neobnovit provozní smlouvu pro Arizonu Coyotes po nadcházející sezóně 2021-22," zní v prohlášení města. Kojoty tak čeká poslední sezóna v Glendale.

Podle prohlášení je tedy jasné, že hokejový klub městu moc peněz nepřináší. Glendale tak nejspíše spoléhá na koncerty a další kulturní akce, proběhně ovšem alespoň poděkování za posledních osmnáct let. 

VIDEO: Za Arizonu bude v následujícím ročníku hrát Dmitrij Jaškin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události