Messi, kde jsi? PSG se na ligovou výhru opět výrazně nadřelo

Bez Lionela Messiho, Neymara či Sergio Ramose odehrálo PSG čtvrté kolo francouzské Ligue 1 na hřišti Brestu. Domácí celek velice dlouho trápil favorita utkání, který se o výsledek velice dlouho bál, ale nakonec bere i na třetí pokus plný počet bodů.

Vicemistr posledního ligového ročníku naskočil do utkání aktivně a hned ve čtvrté minutě neproměnil tutovku Kylian Mbappé. Následně brankáře Bizota nepřekonal ani Icardi či Verratti. Mezi střelce se po dvaceti minutách zapsal záložník Herrera, který se trefil z dálky přesně k tyčce.

Vzápětí mohl náskok navýšit Hakimí, ale zblízka se neprosadil. O tři minuty později se trefil talentovaný Mbappé, jenž hlavou dopravil do branky odražený míč. Brestu se povedlo odpovědět. Romain Faivre krásnou patičkou poslal do tutovky Honorata, jenž propálil Navase.

Druhý poločas byl dlouho takticky vyrovnaný a PSG drželo míč na kopačkách. Až po sedmdesáti minutách se z dálky trefil naprosto parádně Idrissa Gueye. Snížit mohl Ronaël Pierre-Gabriel, ale ve vápně ztroskotal na brankáři PSG.

Co se nepovedlo Gabrielovi, to se povedlo o pár minutek později Mouniéovi. Po centru z levé strany propálil Navase a bylo zaděláno na dramatu. Domácí celek v posledních minutách vběhl několikrát do šestnáctky, ale na 3:3 nevyrovnal. Naopak Ángel Di María v protiakci potvrdil výhru pařížského celku.

Stade Brestois 29 2:4 PSG