Vydražila se nejdražší golfová hůl světa. Woods ji měl na trénink

Kolik byste zaplatili za golfovou hůl, se kterou hrál sám Tiger Woods? Jedna taková se nyní vydražila za 8,5 milionu korun, a to s ní vítěz patnácti turnajů kategorie major jen trénoval.

Do dražby šla na míru dělaná patovací hůl značky Scotty Cameron, která ji vytvořila speciálně pro Woodse. Ten ji měl jako záložní či tréninkovou hůl během skvělé sezóny v roce 2002, kdy vyhrál pět velkých turnajů, včetně Masters a US Open. Při turnaji ji však Woods nikdy nepoužil.

Cena začala na 25 tisících dolarů, ale rychle byla několikanásobně překonána. Nakonec byla prodána za částku 393 300 dolarů, tedy 8,5 milionu korun. Tím se stala nejdražší golfovou holí v historii.

Před rokem Woods prodal jinou záložní hůl, a to za 155 tisíc dolarů, tedy za 3,3 milionu korun. Tu nejcennější hůl má však stále ve svém vlastnictví, a tou je patovací hůl stejné značky, se kterou legendární golfista odehrál většinu svých vítězných turnajů.

"Takových sportovních relikvií, které se budou sbírat po staletí, by se dalo spočítat na prstech jedné ruky – pálka Babe Rutha, rukavice Muhammada Aliho, boty Michaela Jordana," stojí v oznámení aukční síně, narážející na Woodsovu hrací hůl.

Woods aktuálně rehabilituje zranění utržené při autonehodě. Té se věnovala reportáž níže:

K tématu Golf

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.