Hokej

Jágr: Ovečkin mě letos v gólech překoná. Jak to má se zraněním?

Jágr: Ovečkin mě letos v gólech překoná. Jak to má se zraněním?

Hokejista a majitel kladenských Rytířů Jaromír Jágr se rozpovídal před sezonou nejen o svém zranění, které utrpěl během přípravného zápasu se Slavií. Stihne začátek sezony? Dokáže Tampa vyhrát potřetí v řadě Stanley Cup? A překoná ho v letošním roce Alexandr Ovečkin?

Jaromír Jágr s Kladnem navázal novou spolupráci s prestižní University of New York in Prague a při tiskové konferenci řekl: "Nechceme být pouze nejlepší hokejisté, ale chceme být také nejchytřejší tým," prozradil s úsměvem.

Jenže kromě navázání nového partnerství řeší také trable. A to především ty zdravotní. V posledním přípravném zápase se Slavií dostal tvrdý hit a zápas nedohrál. 

"Asi se k tomu nechci úplně vyjadřovat. Nejsem na tom úplně dobře. Nejspíš vůbec nestihnu začátek extraligy. Všechno se ale může ještě změnit. Musím ještě navštívit Pavla Koláře," prozradila slavná 68.

Související obsah

Jak rozsáhlé je jeho zranění? "Je to hlava a rameno. Rameno je ale horší," popisuje Jágr. "Nejvíc mě ale mrzí to, že k sobě hráči nemají úctu. Hokej je samozřejmě tvrdá hra a může docházet k nebezpečným situacím. Když jsem byl mladý, zažil jsem ve Zlíně i smrt Čajky. Díky tomu se změnila pravidla, ale stále těch nebezpečných zákroků je hodně. Když je hráč čelem k mantinelu, tak do něj prostě nemůžete zezadu strčit," rozvášnil se třetí nejlepší střelec historie NHL.

"Byl jsem blízko mantinelu a nestačil jsem si dát před sebe ruce. Naštěstí jsem uhnul hlavou. Kdybych to neudělal, tak bych možná byl na vozíku. Kvůli tomu to zas o něco víc odneslo rameno," popsal hráč, který v základní části NHL odehrál 1733 zápasů.

"Byl jsem na chvíli vypnutý, to je pravda. Ale nebylo to tak hrozné jako před třemi roky, kdy jsem byl mimo asi 20 minut. Přitom tady se řeší nejvíc to, že by člověk neměl hrát v 50 letech hokej," vzpomíná dvojnásobný vítěz Stanley Cupu.

Související obsah

"Absolutně nevím, kdy bych se mohl vrátit na led. Zatím jsem nebyl na žádném vyšetření a teprve půjdu. Tělo funguje zajímavým způsobem. Můžete se cítit špatně, myslíte si, že budete měsíc mimo a pak jste během 14 dnů fit a cítíte se výborně," přemítá člen Triple Gold Clubu.

Kladno následující extraligovou sezonu bude muset celou odehrát v azylu v Chomutově. Zimní stadion středočechů se totiž rekonstruuje.

"Může se stát cokoliv, ale děláme všechno pro to, aby se v Chomutově hrálo. Žádali jsme o výjimku alespoň na dva zápasy, ale ani tu jsme nedostali. My jsme původně vůbec nepočítali s tím, že nebudeme hrát na Kladně. Bylo nám řečeno, že 1. října bude hotovo. Pak došlo k věcem, které nikdo nemohl předvídat. Nikdo nemohl tušit, že zdi nebudou přizpůsobené nové střeše," pronesl zklamaný Jágr.

Související obsah

Samozřejmě pro Rytíře je to velká rána. "Pro náš tým to není úplně ideální pozice. Špatné to je i pro naše fanoušky a náhradní zimní stadion jsme museli shánět i pro mládež. Na druhou stranu je tenhle rok obrovská výzva. Bude to velice obtížná sezona, protože poslední tým sestupuje přímo a druhý nejhorší jde do baráže. Sám jsem zvědavý, jak se s tím popereme," přemýšlí.

A jaké jsou ambice Kladna do další sezony? "Jako sportovec vždy vstupuji do sezony s těmi nejvyššími ambicemi. Já budu rád, když budeme hrát ten nejlepší hokej, jaký můžeme hrát. Jaké budou výsledky, to teprve uvidíme."

Podle Jágrových slov už se Středočeši nechystají před startem extraligy posilovat kádr. "Před prvním zápasem už posilovat nebudeme. V sezoně se tým bude přizpůsobovat výkonům a k hokeji navíc také patří zranění. Samozřejmě doufám, že kádr bude zdravý. Pokud budeme šlapat a vyhnou se nám zranění, tak posilovat nemusíme," ví 49letý hokejista.

Související obsah

Jágr se exkluzivně pro televizi Nova vyjádřil k NHL a k možnému třetímu Stanley Cupu Tampy Bay. "To, že někdo obhájí Stanley Cup v systému, kde jde platový strop, je neskutečně obtížné. Dříve to bez platového stropu bylo jednodušší. Když jste byl bohatý majitel a nakoupil jste ty nejlepší hráče, mohl jste vyhrát Stanley Cup klidně pětkrát za sebou," rozpovídal se hokejista, který v zámoří strávil 24 let.

"Dnes je to ale spravedlivější. Je jedno, jestli jste bohatý, nebo chudý majitel. Pro všechny je to stejné. Jestli Tampa udělá Stanley Cup potřetí v řadě, tak klobouk dolů před manažery i hráči," pokračoval.

Jágr je také historicky třetím nejlepším střelcem NHL, když dokázal v základní části nasázet 766. Ještě letos ho ale může překonat Alexandr Ovečkin, který je s 730 góly šestý.

"36 gólů? S jeho formou, kterou má posledních deset let, kdy je opravdu vyloženě střelec, tak je to dost pravděpodobné," uzavřel nejslavnější český hokejista.

Jaromír Jágr uzavřel spolupráci se slavnou pražskou univerzitou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události