Superbike

Bizarní havárie v superbicích! Jezdci se srazili už při zahřívacím kole

V závodech speciálně upravených motorek dochází k haváriím, které znamenají konec v závodě, celkem často. Málokdy k tomu ale dojde během zahřívacího kola. Přesně to se ale stalo v kategorii WorldSSP. Smolařem byl Valentin Debise, který musel odstoupit poté, co do něj narazil jeden ze soupeřů.

Devětadvacetiletému Debiseovi patřilo před závodem až 21. místo v celkovém pořadí, když si dokázal vyjet pouze devět bodů. Kvalifikace ve francouzském Magny-Cours se mu ale povedla na výbornou, když startoval na čtvrté pozici. Měl tedy jedinečnou šanci dosáhnout skvělého výsledku.

Měl ale smůlu. Když jezdci dostali pokyn k vyjetí do zahřívacího kola, nečekaně se zastavil a hlásil nějaký technický problém. Několika jezdcům za ním se podařilo vyhnout, ne tak Valentinu Falconemu, který do francouzského závodníka narazil. Pro Debiseho tak tímto závod skončil. Falcone nakonec na trať vyjel. Zvládl ale pouze jedenáct kol, po kterých musel také odstoupit. 

Související obsah

Z vítězství se nakonec radoval vedoucí muž celého šampionátu Švýcar Aegerter. Na druhém místě dojel Jihoafričan Odendaal a třetí byl domácí závodník Cluzel. 

V kategorii WorldSBK triumfoval turecký závodník Razgatlioglu před druhým Britem Reaou. Třetí byl Ital Locatelli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Superbike

Důležité Události