Tipsport extraliga

Oceláři získali velké jméno. Do Třince míří hráč se stovkou startů v NHL

Oceláři získali velké jméno. Do Třince míří hráč se stovkou startů v NHL
Slovenský hokejista Marko Daňo Zdroj: Profimedia

Po slovenském obránci Martinu Marinčinovi přivedl Třinec dalšího hráče z NHL. Do kádru mistrovského celku jde šestadvacetiletý útočník Marko Daňo, který v NHL odehrál více jak sto zápasů za čtyři různé týmy. Kompletní sezónu v Evropě odehrál naposledy v ročníku 2013/14.

Velkou raritou je, že za Oceláře válel na přelomu století jeho otec Jozef. V Třinci odehrál dvě stovky zápasů a zaznamenal celkem 190 kanadských bodů. V tradici bude pokračovat syn Marko, který v mládeži patřil mezi největší talenty slovenského hokeje. V týmu trojnásobného českého mistra podepsal smlouvu na dva měsíce s opcí do konce sezóny. 

"Marko je kvalitní útočník. Očekáváme od něj bodový přísun. Je velmi silný na puku, chodí do brány a vyhravá osobní souboje. Je to velice silový bruslař," pronesl pro klubový web Třince hlavní trenér Václav Varaďa. V poslední sezóně Daňo působil v Trenčíně a Manitobě v AHL. V celkových patnácti duelech posbíral šest bodů. 

Související obsah

​Na startu letošní sezóny pomohl Daňo slovenskému národnímu týmu k postupu na olympijské hry, nastoupil ve všech třech zápasech. V nejlepší lize světa Daňo odehrál 141 utkání a dal devatenáct branek, ke kterým přidal 26 asistencí. Ve farmářské AHL nastoupil ve dvou stovkách utkání a zapsal velice solidních 104 bodů. 

VIDEO: Někteří hokejisté například pomáhali i s charitou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události