Fotbal

Kvůli kokainu nehrál fotbal dvanáct let, nyní se italský útočník vrací na scénu

Kvůli kokainu nehrál fotbal dvanáct let, nyní se italský útočník vrací na scénu
Zdroj: profimedia.cz

Známý Ital Francesco Flachi se vrací na fotbalové trávníky. Po vypršení trestu za své drogové aféry bude v páté italské lize oblékat dres Signy 1914.

Italský fotbalista měl ve své kariéře slibně nakročeno. V Serii A odehrál přes 350 utkání a vstřelil 129 branek, navíc byl respektovaným kapitánem Sampdorie Janov a měl vstoupit do klubu legend italské nejvyšší soutěže.

Flachimu však v lednu 2007 vyšel pozitivní test na kokain a okamžitě mu byla pozastavena veškerá fotbalová činnost. Dostal trest na dva roky, ten byl navíc po opakovaném testování prodloužen o deset let. "V ten moment jsem přišel o všechno. V Janově jsem byl idolem, dařilo se mi a dostal jsem dokonce pozvánku do reprezentace," říká Flachi.

Související obsah

Pro slavného fotbalistu to ovšem nebyla zdaleka jediná aféra. V minulosti byl odsouzen i za nelegální sázení a ovlivňování zápasů. "S tím jsem neměl nikdy nic společného," sdělil médiím Flachi, nicméně dvouměsíčnímu trestu stejně neutekl, protože byl díky telefonickým nahrávkám usvědčen.

Bývalý kapitán Sampdorie tak ukončil v roce 2009 profesionální kariéru a snažil se krok po kroku vrátit do běžného života. Po pár letech začal s trénováním malých fotbalových nadějí. "Udělal jsem chybu a nechci, aby ji udělali ostatní," omlouval se veřejně a dodal: "Mám na své koučování samé pozitivní ohlasy, vážím si toho."

Související obsah

Nyní se po dlouhé pauze k fotbalu aktivně vrací, našel si angažmá v pětiligovém týmu Signa 1914.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události