Hokej

Backes podepsal smlouvu na jeden den a ukončil kariéru v dresu Blues

Backes podepsal smlouvu na jeden den a ukončil kariéru v dresu Blues
Zdroj: Profimedia

Americký hokejový útočník David Backes ukončil bohatou hráčkskou kariéru. Hráč, jehož srdce patří St. Louis Blues, ukončil kariéru poté, co s Blues podepsal smlouvu na jeden den.

Rodák z Minneapolis byl draftován v roce 2003 týmem St. Louis Blues, kde strávil dlouhých deset sezón. Odehrál celkem 727 utkání, což jej řadí na sedmé místo historických tabulek vítěze Stanley Cupu z roku 2019. Kdyby Backes v roce 2017 neopustil Blues, nejspíše by se dostal až na první místo. 

David Backes byl elitním hráčem, jenž mohl hrát jako centr i pravé křídlo. V roce 2017 odešel do Bostonu a o dva roky později se s ním dostal do finále, kde se musel sklonit právě před svým milovaným St. Louis. V poslední sezóně hrál za Anaheim, ale odehrál jen patnáct zápasů. V kariéře nastoupil do 965 utkání. 

Se St. Louis Blues podepsal Backes smlouvu na jeden den a oznámil konec své aktivní hokejové kariéry. Fanouškům na webových stránkách Blues napsal dlouhý a srdceryvný vzkaz. Kariéru zakončil bez toho, aniž by vyhrál Stanley Cup, mistrovství světa či olympijské hry.


David Backes hrával například i s Davidem Pastrňákem, který gólově táhne Boston:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události