Kladno s Jágrem v sestavě prohrálo. Radují se opět Pardubice, mistr padl

Zdroj: Michal Beránek/CNC/Profimedia

Druhé kolo nabídla Tipsport extraliga, která viděla hned šest utkání a několik zajímavých výsledků. České Budějovice doma přetlačily Kladno s Jaromírem Jágrem v sestavě. Zvítězily opět Karlovy Vary či Pardubice. Plzeň doma zdolala mistrovský Třinec.

Jako první se do hry dostala karlovarská Energie, která v prvním kole přetlačila Kometu Brno. Na západočeského soupeře nakonec nestačily ani Vítkovice, které prohrály 1:4. Prvním bodem mezi muži se ukázal sedmnáctiletý Jiří Kulich. Po velkém obratu ve třetí třetině berou tři body také hokejisté Dynama, jenž zdolali Mladou Boleslav. Dvěma góly svůj bývalý tým sestřelil Cienciala.

Kometa Brno v moravském derby hostila Zlín a díky dvěma brankám v 55. minutě vedla 2:0. Hosté nicméně stihli vyrovnat a Brňané zvítězili až v prodloužení gólem Marka Ďalogy. Motor hostil Kladno s Jágrem a šlo o gólové hody. Oba týmy se přetahovaly o vedení a nakonec vyhrály České Budějovice 7:5. Pěti body zazářil Lukáš Pech, který dal dva góly.

​Škoda Plzeň prohrála první kolo v Pardubicích a přišla o mladého obránce Jiříčka. Proti Třinci ovšem předvedl západočeský celek brilantní výkon a nakonec vyhrál 3:2. Poprvé v extralize se trefil Lotyš Dzierkals. V severočeském derby uspěl domácí Litvínov, jenž v nájezdech přetlačil Liberec a má o bod navíc.

Nedělní výsledky 2. kola Tipsport extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
14. Plutnar (Flek), 33. Kohout (Koblasa), 42. Beránek (Kulich, Průžek), 59. Rachůnek (Hladonik) – 36. Kalus (Bondra, Gewiese)

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
19. Najman (Kelemen, Kousal), 22. Kotala (Pýcha, Raška), 37. P. Kousal (Pýcha, Claireaux) – 1. Paulovič (Košťálek), 46. Cienciala (Košťálek), 49. Paulovič (Robertson, Rohlík), 56. Cienciala (Říčka)

HC Kometa Brno - PSG Berani Zlín 3:2p. (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
55. Kučeřík (Pavlík, Kollár), 55. Mueller (Ďaloga, Holík), 65. Ďaloga (Krištof) – 57. Trška, 59. Fryšara (Mikúš)

Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 7:5 (1:2, 5:2, 1:1)
17. Pech (Ondráček), 24. Abdul (Pech, Gulaš), 29. Vondrka (Abdul, Štich), 35. Slováček (Pech, Gulaš), 36. Abdul (Vondrka), 40. Pech (Slováček, Ondráček), 45. Gulaš (Slováček, Pech) – 10. Ciampini (Kehar), 15. Račuk (Filip), 27. Baránek (Hlava, Plekanec), 35. Hlava (Kubík, Filip), 57. Kubík

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
14. Dzierkals (Suchý), 27. Kantner (Blomstrand), 52. Čerešňák (Bulíř, M. Lang) – 27. Hrňa (Marcinko, Musil), 53. Marcinko (Roman)

HC VERVA Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2sn. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
20. Jarůšek (Demel), 53. Jarůšek (Stříteský), rozh. náj. Zdráhal – 16. Vlach (Rosandić, Birner), 58. Filippi (Klepiš, Šmíd)

Hokej se dá hrát i pod vodou, ale hráči Tipsport extraligy to nejspíše zkoušet nebudou:

K tématu Hokej

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.