Fotbal

VIDEO: Brankář v Evropské lize potopil svůj tým. Připomněl Dúbravku

VIDEO: Brankář v Evropské lize potopil svůj tým. Připomněl Dúbravku
Chyba brankáře Strakoshi stála Lazio body Zdroj: Profimedia

Lazio Řím bylo v utkání proti Galatasaray jasným favoritem. I přesto, že hrálo na horké turecké půdě, čekalo se, že přiveze domů nějaké body. Nestalo se tak i kvůli obrovské chybě albánského brankáře Thomase Strakoshi, který si velmi neobvykle srazil míč do vlastní branky. Připomněl tak nešťastný zásah Martina Dúbravky na evropském šampionátu proti Španělsku.

Lazio skončilo v loňském ročníku Serie A na šestém místě, čímž si zajistilo účast v základní skupině Evropské ligy. V konkurenci Galatasaraye, Marseille a Lokomotivu Moskva bylo pasováno na jednoho z favoritů na postup do další části. V prvním zápase si to ale pořádně zkomplikovalo.

Na hřišti Galatasaraye fotbalisté Lazia prohráli 0:1 kvůli gólu, který si zarámovat rozhodně nedají. Obránce italského týmu Manuel Lazzari zabránil šanci soupeře, když tečoval míč vysoko do vzduchu, čímž vyzval svého gólmana, aby defenzivní práci dokončil. Strakosha ale nedokázal vysoký míč zkrotit a nešťastně si jej srazil do vlastní branky. 

"Zápas v těžké atmosféře s nebezpečným soupeřem jsme měli celkem pod kontrolou, pak ale přišla chyba, která se prostě ve sportu stává. A my jsme za ni draze zaplatili," posteskl si po zápase trenér Lazia Mourizio Sarri pro Sky Sports Italia. 

Související obsah

Nové tresty pro fotbalové fanoušky, mohou mít zákaz vstupu na stadion

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10