Hokej

Dokáže se prosadit? Tým NHL si vzal Frolíka na zkoušku

Michaelu Frolíkovi se v NHL poslední roky příliš nedaří. Další šanci oživit svoji kariéru dostane v St. Louis Blues, kde podepsal takzvaný profesionální zkušební kontrakt. Společně s ním Blues tímto způsobem podepsali ještě Američana Jamese Neala. Klub to oznámil v pátek.

Posledním Frolíkovým angažmá byl kanadský Montreal, se kterým podepsal smlouvu loni v prosinci. Nedokázal se zde ale zdaleka prosadit podle představ, když odehrál pouze osm zápasů, během kterých nezaznamenal ani jeden kanadský bod. Finalista letošního play-off s ním tak podle očekávání neprodloužil smlouvu, a tak se stal volným hráčem, čehož nyní využilo St. Louis Blues. 

Frolík, který během kariéry získal dvě bronzové medaile na mistrovství světa, odehrál v NHL už třináct sezon. Nejdéle působil v Calgary Flames, kde strávil pět let, během kterých nastřílel 63 gólů a na dalších 83 přihrál. Dále oblékal dres Chicaga, Floridy, Winnipegu, Buffala a již zmíněného Montréalu.

Související obsah

Jak se Frolíkovi bude v novém angažmá dařit, se přesvědčíme od 12. října, kdy začíná nová sezona NHL. Zápasy z nejlepší hokejové soutěže světa budete moct sledovat na obrazovkách Nova Sport a Voyo.

Obránce Jan Rutta přivezl Stanley Cup do Písku.​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Getafe bez Jankta opět prohrálo, ve španělské lize je na posledním místě

Fotbalisté Getafe prohráli i další zápas ve španělské La Lize a jejich krize se prohlubuje. Tentokrát padli doma se Celtou Vigo 0:3 a v tabulce španělské ligy jsou na posledním místě s pouhými dvěma body. Do utkání stále nemohl nastoupit český záložník Jakub Jankto, jenž léčí zraněnou nohu.