Anglie truchlí! Zemřel nejlepší střelec v historii a poslední mistr světa

Anglie truchlí! Zemřel nejlepší střelec v historii a poslední mistr světa
Anglická fotbalová legenda Jimmy Greaves Zdroj: Twitter @England

Ve věku 81 let zemřela opravdová legenda anglického fotbalu. Jimmy Greaves, bývalý hráč Tottenhamu a Chelsea, byl u posledního zisku zlatých medailí na mistrovství světa a také je stále nejlepším střelcem anglické nejvyšší soutěže. Na sociálních sítích se s ním loučí další významné postavy britské kopané.

James Peter Greaves, kterému se říkalo prostě Jimmy, byl výjimečným střelcem. Svoji úspěšnou kariéru spojil především s Tottenhamem Hotspur, v jehož dresu odehrál 331 zápasů, ve kterých nastřílel úctyhodných 220 gólů. V dresu Spurs navíc vyhrál Pohár vítězů pohárů v roce 1963 a dvakrát se radoval ze zisku FA Cupu.

Svoji profesionální kariéru ale začal v londýnské Chelsea, kde se mu také velmi dařilo. Ve 157 zápasech rozvlnil síť v brankách soupeřů 125krát. Dalších třináct gólů pak přidal v dresu Westh Hamu United, což z něj s 358 góly dělá nejlepšího střelce nejvyšší anglické soutěže v historii. Není tedy divu, že hned v šesti sezonách ovládl tabulku krále střelců.

Dařilo se mu i na reprezentační úrovni, když byl u posledního titulu mistrů světa, který Anglie získala v roce 1966. O dva roky později si pověsil na krk také bronzovou medaili z mistrovství Evropy v Itálii. V národním dresu vstřelil 44 gólů v 57 zápasech.

Po kariéře se Greaves věnoval žurnalistice. V roce 1979 se stal sloupkařem pro anglický deník The Sun, což vydrželo až do roku 2009. Poté svými texty přispíval do The Sunday People. Během svého života přivedl na svět čtyři děti se svojí partnerkou Irene Bardenovou.

Na sociálních sítích se s ním loučí řada anglických legend. "Odpočívej v pokoji, Jimmy Greavesi. Nejlepší střelec gólů, jakého jsme kdy viděli a také součást největšího fotbalového představení, které bylo v historii k vidění," napsal na Twitter Jamie Carragher. 

Vzpomíná na něj také útočník Tottenhamu Harry Kane. "Odpočívej v pokoji, Jimmy. Opravdová legenda a jeden z nejlepších střelců. Myslím na jeho rodinu a přátele."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události