Barákův gól stačil pouze na bod. Za AC se trefil syn slavného obránce

Poprvé v základní sestavě AC Milán se objevil syn legendárního obránce Paola Maldiniho Daniel. Ten však nastupuje v útoku a ihned se prosadil. Pomohl tak svému celku k vítězství 2:1 na hřišti Spezie. Hodně zajímavý duel se hrál mezi Interem Milán a Atalantou, který skončil 2:2. Za Veronu se trefil Antonín Barák, který tak přispěl k remíze s Janovem v poměru 3:3.

První příležitost měla ku podivu Spezia, ale Nzolu vychytal Maignan. Favorizované AC tak po přestávce trestalo. Na povedený centr z pravé strany z nohy Kaluly si naskočil Daniel Maldini a důraznou hlavičkou poslal svůj tým do vedení. Na 2:0 mohl zvýšit Leao, jenže trefil pouze tyč. Domácí se tak mohli radovat z vyrovnání.

Daniele Verde se uvolnil na pravé straně, otřel míč o jednoho z hostů a míč skončil v brance. Rozhodující branku ale vstřelil čtyři minuty před koncem Brahim Díaz, jenž si seběhl na penaltový puntík a propálil Zoeta. Po vítězství 2:1 se tak milánský celek dostal v neúplné tabulce na první místo.

Skóre mezi Interem a Atalantou otevřel Lautaro Martínez, který si v páté minutě skvěle pohlídal ofsajdovou linii a poslal míč přesně za hostujícího gólmana. Po půl hodině hry srovnal na 1:1 krásnou ranou Ruslan Malinovskyj. A o osm minut později bylo na hostující straně ještě veseleji. Handanovič střelu vyrazil pouze před sebe, kde byl Rafael Tolói a Atalanta vedla.

Jenže Inter má Edina Džeka, který byl ve správný čas na správném místě a dorazil míč do odkryté branky. Závěr byl hodně emotivní. Demiral zahrál v pokutovém území rukou, k penaltě se postavil Dimarco, ale trefil pouze břevno. Vzápětí skórovala Atalanta, jenže míč byl v průběhu akce už v zázemí, a branka tak nemohla být uznána.

Vidět byl také český záložník Antonín Barák. Ten v dresu Verony opět skóroval. Tentokrát se prosadil proti Janovu, když z pokutového kopu zvyšoval na 2:0. Jenže hosté vedení neudrželi a Janov dokázal srovnat na 2:2. Závěr byl od Janovských neuvěřitelný, a zápas dokonce otočili, když se pět minut před koncem prosadil podruhé v zápase Mattia Destro. Jenže Verona se nevzdala a v první nastavené minutě srovnal na konečných 3:3 hlavou Nikola Kalinič.

Podívejte se na sestřih zápasu mezi Janovem a Veronou:

Sobotní výsledky 6. kola Serie A:

Spezia –⁠ AC Milán 1:2 (0:0)
Branky: 80. D. Verde – 48. Maldini, 86. B. Díaz.

Inter –⁠ Atalanta 2:2 (1:2)
Branky: 5. Lautaro Martínez, 71. Džeko – 30. Malinovskyj, 38. Tolói.

FC Janov –⁠ Verona 3:3 (0:1)
Branky: 77. Criscito (pen.), 80. Destro, 85. Destro – 8. Simeone, 49. Barák (pen.), 90+1. N. Kalinić.

Krejčí pomohl gólem k výhře v Olomouci, Energie zdolala Kometu

Hokejista David Krejčí dokázal gólem do prázdné brány definitivně rozhodnout o výhře jeho Olomouci proti Mladé Boleslavi 2:0. V rámci předehrávky 16. kola Tipsport extraligy se pak z výhry radují také v Karlových Varech, domácí Energie totiž porazila Kometu Brno 5:3.