Motorsport

Navždy v našich srdcích. Závodníci uctili tragicky zesnulého mladíka

Velká tragédie se přihodila během závodu Supersportu 300, kde čtyři kola před koncem spadl z motorky teprve patnáctiletý Dean Berta Viňales. Bohužel závodníci za ním celou situaci neubrzdili a mladý Španěl na následky srážky zemřel. Nedělní program v Jerezu nicméně pokračoval, na začátku se držela minuta ticha.

Hodně smutný byl sobotní program superbiků ve španělském Jerezu. Během závodu Supersport 300, ve kterém působí i tři čeští jezdci, spadl mladičký Dean Berta Viňales. Na následky pádu a následné bouračky se čtveřicí dalších jezdců příbuzný Mavericka Viňalese z MotoGP zemřel. 

Organizace WorldSBK už během soboty deklarovala, že se nedělní program bude konat, ale že se pojede na počest Deana Berty Viňalese. Před startem prvního závodu byla vytažena vlajka s nápisem: Navždy v našich srdcích, Deane. Nechyběla ani motorka tragicky zesnulého jezdce s helmou na sedadle. 

Související obsah

​Následně se minuta ticha přetavila v další minutu potlesku. Pokračovalo se velmi emotivním vzpomínkovým videem na mladého jezdce. Viňales se stal dalším závodníkem, který v letošní sezóně zemřel vinou bouračky v závodě. V Moto3 letos tragicky zahynul také Jason Dupasquier.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10