Čekat na Vémolu? Zbytečné, vzkazuje nový šampion polotěžké váhy

Čekat na Vémolu? Zbytečné, vzkazuje nový šampion polotěžké váhy
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia, Instagram OKTAGONMMA

V česko-slovenské organizaci OKTAGON je nový král polotěžké váhy. Stephana Pütze do čtvrtého kola nepustil rozhodčí a titul získal Viktor Pešta. Nový šampion využil příležitosti a vyjádřil se na konto rivala Karlose Vémoly.

Zápas Karlos Vémola (31-6) vs. Viktor Pešta (18-6) se v rámci organizace OKTAGON zmiňuje už pěkně dlouho. Oba ranaři prošli bránami UFC a na československé scéně patří ke špičce svých váhových kategorií. V kleci by se mohli střetnout v limitu do 93 kg, kde Vémola dříve zápasil a Pešta nyní drží titul.

Právě zisk titulu byl důležitý krok k uskutečnění duelu. Vémola myšlenky o potenciálním zápase dříve odmítal se slovy, že Pešta nic nedokázal a utkal by se s ním jenom tehdy, pokud by mu mohl vzít pás šampiona. A na adresu svého rivala přidal i pár nepěkných výrazů.

Zdroj: Nova Sport

​Pešta nyní porazil zápasníka s přezdívkou T-800 a ihned po zápase byl na tiskové konferenci dotázán, zda se střetne i s druhým Terminátorem. "Myslím, že čekání na Vémolu je úplně zbytečné. Kromě toho, že poslední dva roky zápasí ve střední váze a v polotěžké naposledy prohrál (v roce 2019 s Attilou Véghem), má naplánované další dva zápasy. Je zraněný a kdo ví, kdy se vrátí. To je něco, co mě nyní vůbec nezajímá," odpovídal na dotaz od MMA Shorties.

K duelu se tedy česko-slovenská scéna o mnoho nepřiblížila. Jak Pešta zmínil, Vémola má jiné plány. Před polotěžkou váhou chce znovu dobýt střední váhu, kde ztratil titul, když nenavážil do limitu 83 kg. Šanci dostane 30. prosince, kdy ho o korunu čeká boj se Samuelem Krištofičem (14-3). Poté má naplánovaný boxerský duel s hudebníkem Marpem.

Související obsah

​A co tedy čeká nového šampiona polotěžké váhy? Vzhledem k předčasnému ukončení zápasu doktorem, po kterém zůstává v puse "taková pachuť", se Pešta nebrání odvetě se Stephanem Pützem (20-4). Druhému zápasu je nakloněn také promotér Ondřej Novotný. Pešta ještě doplnil: "Nechci se nikomu vyhýbat. Nechci si vybírat jen proto, že bych třeba dostal více peněz. Chci jako šampion obhajovat proti jedničce."

Zatímco v OKTAGONu na trůn usedl Viktor Pešta, v UFC bude titul polotěžké váhy obhajovat Jan Blachowicz. Šampion nedávno o zápase promluvil s televizí Nova a řeč přišla také na Jiřího Procházku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události