Hokej

Seznamte se s nováčkem NHL. Může Seattle napodobit úspěch Vegas?

Již dvanáctého října začne nová sezona hokejové NHL. Poprvé se bude hrát v 32 týmech, jelikož nejprestižnější ligu světa rozšíří tým Seattle Kraken. Jak se bude týmu ze státu Washington dařit, je jednou z největších otázek nadcházejícího ročníku, jelikož Vegas před čtyřmi roky ukázalo, že i nováček může hrát o titul.

Když Vegas Golden Knights vstupovali do NHL, očekávání fanoušků nebyla nikterak vysoká. Měli být otloukánkem ligy stejně jako ostatní týmy, které v posledních letech rozšiřovaly soutěž. Jenže nevadskému týmu se dařilo nad očekávání a v play-off dokonce dokráčel až do samotného finále, v němž podlehl Washingtonu. Nabízí se proto otázka, zda může Seattle Kraken tento úspěch zopakovat.

Vegas si před čtyřmi lety v rozšiřovacím draftu vybrali několik zvučných jmen. Brankář Fleury, obránce Schmidt nebo útočníci Haula, Marchessault, Eakin či Neal. Soupiska nevypadala vůbec špatně, ale kromě Fleuryho chyběly týmu megahvězdy. Fleury se navíc brzy zranil, stejně jako další dva brankáři, ale Golden Knights sbírali jednu výhru za druhou, přestože měli ještě několik milionů dolarů místa pod platovým stropem.

  

Seattlu také zbývá několik milionů pod platovým stropem a je na tom podobně jako jeho předchůdce. V bráně zaručí kvalitu Grubauer, který neprodloužil smlouvu s Coloradem a rozhodl se zkusit štěstí v Seattlu. Největší hvězdou je veterán v obraně Mark Giordano a k sobě do obranných řad má Oleksiaka, Larssona či Dunna. Ofenzivu by měli táhnout Eberle, Schwartz nebo Wennberg.

Související obsah

VEDENÍ KLUBU

Generálním manažerem týmu je Ron Francis, který stejnou roli zastával už čtyři roky u Caroliny Hurricanes a před funkcionářskou kariérou zářil dlouhé roky na ledě. V Hartfordu, Pittsburghu a Carolině celkem 12 let plnil funkci kapitána. Hlavním trenérem nováčka NHL je Dave Hakstol, jenž v minulosti zastával tuto funkci čtyři sezony u Philadelphie a poslední dva roky byl asistentem trenéra v Torontu.

ČESKÁ STOPA

Vegas Golden Knights vstoupili do NHL s Tomáši Noskem a Hykou. U Seattlu to vypadalo, že bude hrát také český hráč, jelikož v rozšiřovacím draftu Krakeni sáhli po Vítkovi Vaněčkovi z Washingtonu. Ten byl ovšem po pouhém týdnu vytrejdován zpátky za druhé kolo draftu. Jediným Čechem v organizaci tak je Robert Kron, který je šéfem amatérského skautingu.

Související obsah

KDE BUDE SEATTLE HRÁT?

Domovem Krakenů bude nově zrekonstruovaná Climate Pledge Arena, kde bude moci hokej sledovat něco málo přes 17 tisíc diváků. Nováček ligy už odehrál své první přípravné utkání a zájem byl obrovský. Jelikož stadion v Seattlu prochází finálními úpravami, hrálo se v 360 kilometrů vzdáleném Spokane, i přesto byla desetitisícová kapacita naplněna do posledního místa. Sezonních permanentek šlo do prodeje osm tisíc a rychle se po nich zaprášilo, takže návštěvnost by měla být zaručena.

OTLOUKÁNKEM NEBUDE

Z jednoho přípravného zápasu se dá těžko predikovat, jak se novému týmu bude dařit, ale žádný propadák se neočekává. Podle sázkových kanceláří by na tom deset dalších týmů mělo být hůře. Pokud se tedy podaří realizačnímu týmu a hráčům vytvořit v kabině správnou atmosféru a funkční herní styl, klidně se můžeme dočkat další zázračné sezony, jako tomu bylo v případě Vegas. Pravděpodobnější ovšem zůstává varianta, že Seattle bude spíše na hraně play-off a bude sbírat zkušenosti a budovat lepší budoucnost.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Lakers porazili Pistons 110:106, LeBron se postaral o 33 bodů

Výsledky NBA: Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128:101, Toronto Raptors – Boston Celtics 97:109, LA Lakers – Detroit Pistons 110:106