Hokej

Kane si nedá pokoj! Po gamblingu a napadení je znovu vyšetřován

Hokejista Evander Kane
Hokejista Evander Kane

Útočník San Jose Sharks Evander Kane si nedá pokoj. Po problémech s hazardem, nařknutí z fixlování výsledku a případu sexuálního napadení je znovu vyšetřován. Tentokrát měl porušit NHL bezpečnostní opatření proti covidu-19.

Jen dny poté, co se pro nedostatek důkazů uzavřelo vyšetřování Kaneova údajného sázení na vlastní zápasy, přišla další rána. Novinář Elliotte Friedman informoval, že NHL zahájilo s útočníkem Žraloků vyšetřování ohledně porušení protokolu. Bližší informace zatím nejsou známy. Kane měl údajně porušit bezpečnostní pravidla ligy v boji proti covidu-19 a tím ohrozit hráče San José. 

To není jediné vyšetřování, ve kterém Kane figuruje. V září vůči němu vznesla obvinění z domácího násilí a násilí se sexuálním kontextem jeho partnerka Anna Kaneová. Paní Kaneová figurovala i v prvním případu, právě ona upozornila na údajné sázení na vlastní zápasy. Pár se nyní rozvádí. 

Související obsah

Kane se s vedením klubu dříve domluvil, že vzhledem k probíhajícím obtížím bude na dobu neurčitou chybět na tréninkových kempech. Nenastoupil ani do přípravných zápasů proti LA Kings (3:4) ani proti Vegas (2:4). Vzhledem k dvěma probíhajícím případům i dřívějším stížnostem přímo z kabiny není jisté, zda se 30letý Kanaďan na soupisku vůbec vrátí.

Kane chybí, ale šanci dostal dvacetiletý Adam Raška. Ten hned při debutu v přípravném zápase skóroval:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Lakers porazili Pistons 110:106, LeBron se postaral o 33 bodů

Výsledky NBA: Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128:101, Toronto Raptors – Boston Celtics 97:109, LA Lakers – Detroit Pistons 110:106