Fotbal

Trenér Nizozemska se opřel do Barcelony. V týmu prý kritizují jenom cizince

Trenér Nizozemska se opřel do Barcelony. V týmu prý kritizují jenom cizince
Zdroj: profimedia.cz

Trenér nizozemské reprezentace Louis van Gaal si opět pustil pusu na špacír. Tentokrát zkritizoval vedení FC Barcelona a podržel svého krajana Ronalda Koemana. Podle slov 70letého kouče totiž španělský velkoklub vždy z chyb primárně obviňuje cizince.

Barcelona prohrála poslední dva zápasy. Nejdříve padla v Lize mistrů s Benfikou 0:3, pak zase ve španělské lize 0:2 s Atlétikem Madrid. Hned poté se strhla velká kritika na trenéra Ronalda Koemana i středního záložníka Frenkieho de Jonga.

Samotného kouče Louise van Gaala však ostrá slova na jeho krajany vůbec nepřekvapila. "Když se něco pokazí, tak se lidi v Barceloně vždy dívají na cizince. V tomto případě je i trenér cizincem a Nizozemcem. Taky jsem to zažil, historie se opakuje," prohlásil trenér nizozemské reprezentace, jenž katalánský velkoklub dříve vedl a získal s ním například dva ligové tituly.

Související obsah

70letý kouč pak také pochválil své svěřence, kteří v Barceloně momentálně hrají. Tedy i zmíněného Frenkieho de Jonga, nebo také Luuka de Jonga a Memphise Depaye.

Související obsah

"Nemyslím si, že oni jsou jejich největší problém. V tomto momentě se snaží dělat vše, co je v jejich silách. Nikdy jsem například neměl útočníka, jako je Memphis, který tolik běhá, chodí do hloubky a často je na míči. To je chvályhodné," dodal van Gaal pro agenturu AFP.


Fotbalové Barceloně se herně nedaří, navíc má i finanční potíže:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10