Další sporty

Trenér NFL rezignoval! Praskla na něj rasistická a homofobní minulost

Trenér NFL rezignoval! Praskla na něj rasistická a homofobní minulost
Trenér amerického fotbalu Jon Gruden Zdroj: Profimedia

Trenér týmu Las Vegas Raiders z NFL Jon Gruden rezignoval na svůj post pod vlivem vnějšího tlaku. Do médií se totiž dostaly jeho staré e-maily, ve kterých používal rasistické a homofobní výrazy vůči lidem z prostředí NFL.

Před pár dny se v prostředí amerického fotbalu začaly řešit rasistické e-maily, převážně z roku 2011, které trenér Las Vegas Raiders, tehdy v roli experta televize ESPN, posílal několika dalším lidem. "Nejsem rasista. Nedokážu vám říci, jak hrozně se cítím," uvedl po prohře s Chicagem Bears, když už byly e-maily na veřejnosti.

"Tyto poznámky nebyly vůbec nijak rasově míněné. Takový já nejsem. Omlouvám se," kál se v emotivním proslovu. Jenže v pondělí večer New York Times zveřejnil další skandální e-maily, tentokrát s homofobními nadávkami. Jen o pár hodin později už Gruden rezignoval.

"Rezignoval jsem na post hlavního trenéra Las Vegas Raiders. Miluji Raiders a nechci být rozptýlením. Děkuji všem hráčům, trenérům, zaměstnancům a také fanouškům. Omlouvám se, nechtěl jsem nikomu ublížit," sdělil trenér přes oficiální týmový twitterový účet.

Související obsah

​Vítěz Super Bowlu z roku 2002 nazýval šéfa ligy "bezradnou antifotbalovou kun**u". Kritizoval také trenéra Rams, že draftoval Michaela Sama, prvního přiznaného homosexuála ve vysokoškolském americkém fotbale. Sam si v NFL nikdy nezahrál, a tak se prvním hráčem, který přiznal, že je gay, stal letos Carl Nassib. To Grudenovi nehraje do karet, jelikož Nassib hraje právě za Las Vegas Raiders.

Pro organizaci Raiders je Grudenův odchod velkou ztrátou. Když přebíral tým, uhrál s ním bilanci 4:12, ale následující rok vylepšil poměr výher a proher na 7:9 a loni už uhrál vyrovnaných 8:8. Letos Raiders začali sezonu třemi výhrami a po dvou prohrách, tedy s bilancí 3:2, mění svého lodivoda.

V NFL jsou občas k vidění i komické scénky. Daniel Jones mohl doběhnout pro touchdown, ale nikým neatakován při běhu upadl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události