Další sporty

Slovenského fightera čeká boj o UFC, soupeř se mu měnil na poslední chvíli

Martin Buday - slovenský MMA zápasník
Martin Buday - slovenský MMA zápasník Zdroj: koláž tn.cz / Instagram @badysbjj

Už v noci z úterý na středu čeká na slovenského bijce Martina Budaye pořádná výzva. Na akci Dana White's Tuesday Night Contender Series totiž zabojuje o UFC. 29letý zápasník se utká s Lorenzem Hoodem, jenž na poslední chvíli nahradil zraněného Huga Cunhu.

Pro Martina Budaye se rýsuje životní šance. V úterý 12. října se utká s Američanem Lorenzem Hoodem a vítěz má velkou šanci, že dostane smlouvu v prestižní UFC. Slovenský šampion Oktagonu v těžké váze už má za sebou také vážení, kde navážil 119,9 kilogramu.


29letý fighter se navíc musí připravovat na nového soupeře. Původně měl totiž narazit na Huga Cunhu, jenže ten se týden před duelem zranil. Novým protivníkem Budaye tak je již zmíněný Hood, který před očekávaným soubojem navážil 116,8 kilogramu. Americký náhradník není rozhodně žádným nazdárkem. Vyhrál totiž poslední tři zápasy, všechny navíc v prvním kole před limitem.

Související obsah

​Pokud Buday přesvědčí šéfa UFC Dana Whitea o svých schopnostech, může se stát druhým Slovákem v nejprestižnější MMA organizaci světa. Aktuálně už zde působí Lajoš Klein, který bude o víkendu ve svém třetím zápase bojovat s Natem Landwehrem.


Už o víkendu můžete sledovat prestižní MMA akci Bellator 268:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10