Západočeské derby ovládly Karlovy Vary, Jágr asistencí pomohl pouze k bodu

Martin Kohout | Zdroj: Profimedia

Hokejová extraliga má za sebou dvě předehrávky 14. kola. V něm se dostalo na západočeské derby mezi Karlovými Vary a Plzní. A překvapivě zvítězili domácí v poměru 3:0. Gólová smršť byla k vidění v zápase Kladna s Brnem, které hosté vyhráli 6:5 v prodloužení.

Karlovy Vary se do vedení dostaly už v první třetině, když se z mezikruží prosadil Jiří Kulilch. Druhá část žádnou branku nenabídla a skóre se tak měnilo až v poslední dvacetiminutovce. Nejprve na 2:0 zvýšil Jiří Průžek a definitivní tečku za výsledkem udělal střelou do prázdné branky Martin Kohout. Energie tak zvítězila po pěti porážkách. Naopak Plzeň po pěti výhrách padla. Karlovarští jsou na desátém místě se 17 body, Plzeň je nadále šestá s 22 body.

V souboji Kladna s Kometou viděli diváci na chomutovském stadionu hned jedenáct branek! Středočechům se po jednozápasové pauze vrátil do sestavy Jaromír Jágr, který zapsal jednu asistenci.

​Gólové hody utkání začaly už v první třetině, po které svítil na kostce stav 3:3. Kladno v dalším průběhu zápasu odskočilo na rozdíl dvou branek a vedlo 5:3, jenže Brno dokázalo srovnat krok během necelé půl minuty. V čase 50:02 snížil na rozdíl jedné branky Michal Krištof a o 21 sekund později vyrovnal Martin Zaťovič. Zápas rozhodl v prodloužení střelou z pravého kruhu Luboš Horký. Kladno je tak nadále 14. s devíti body. Brno je deváté s body 18.

Čtvrteční výsledky 14. kola Tipsport extraligy:

Karlovy Vary - Plzeň 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Jiří Kulich (Koblasa, Kohout), 48. Průžek (Kracík), 59. Kohout (Plutnar, F. Novotný).

Kladno - Kometa Brno 5:6 pr. (3:3, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. A. Kubík (Plekanec, Dotchin), 9. Hlava (Jágr), 17. Filip (Melka), 36. Dvořáček (Nilsen, Bow), 46. Kristo (TS) – 7. Vincour (Bartejs), 11. Kollár (P. Mueller, Krištof), 12. P. Mueller (Krištof, Roth), 51. Krištof, 51. Zaťovič (L. Horký, Bartejs), 64. L. Horký (Zaťovič).