Fotbal

Delší přestávky ve fotbale? V Jižní Americe chtějí na trávníku vidět show

Delší přestávky ve fotbale? V Jižní Americe chtějí na trávníku vidět show
Poločasová show při Super Bowlu | Zdroj: Profimedia

Vedení CONMBEBOL, které organizuje jihoamerické fotbalové turnaje, přišlo s revoluční myšlenkou. Chce, aby se poločasové přestávky ve fotbale prodloužily na 25 minut z původních patnácti. Důvodem je, aby se na velkých zápasech, jako je například finále Poháru osvoboditelů, mohla konat na trávníku zábavná show po vzoru Super Bowlu.

O podobném návrhu se již jednou jednalo v roce 2009. FIFA požadovala, aby se přestávka prodloužila na dvacet minut z důvodu, že je na stadionech delší cesta ze šaten na hrací plochu. Mezinárodní výbor pro pravidla fotbalu (IFAB) to ale tehdy zamítl, protože motivací byly hlavně komerční důvody.

Nyní je tento návrh na stole znovu a IFAB se jím bude zabývat na své schůzi 27. října tohoto roku. 25minutová pauza by ale neměla platit na všechna utkání, ale vedení CONMEBOL by ji využilo pouze na velké zápasy. Není ani jisté, jestli by se toto nově zavedené pravidlo aplikovalo i v Evropě.

O zábavu měli fanoušci postaráno i během utkání v Bosně a Hercegovině, kdy přímo na hřišti vyškolil fotbalisty roztomilý pejsek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události