Nevýrazné PSG otočilo zápas proti Angers. Muselo se obejít bez hvězd

PSG se v utkání proti překvapení sezony z Angers dlouho trápilo. Nakonec ale bez Messiho a spol. dokázalo utkání otočit, když o výhře rozhodl v závěru utkání z penalty Mbappé, který se v dresu francouzského týmu trefil po šesti zápasech.

PSG se muselo v utkání proti Angers obejít bez několika klíčových hráčů, protože Di Maria, Marquinhos, Messi, Neymar a Paredes si plnili reprezentační povinnosti. Místo nich tak dostali šanci hráči z lavičky. I tak ale chtěl tým z hlavního města Francie napravit překvapivou porážku proti Rennes.

Úvodní půlhodina nenabídla příliš atraktivní podívanou. Do prvního vážnějšího ohrožení branky se dostal ve 28. minutě Mbappé, ale z úhlu se mu nepodařilo obejít brankáře hostí. O čtyři minuty později musel strážce svatyně Angers řešit nepříjemnou tečovanou střelu, ale byl dostatečně pozorný.

​Jinak to byl od PSG velmi nevýrazný výkon, který vůbec nenapovídal, že se jedná o největšího favorita na titul. To se potvrdilo ve 36. minutě, kdy se Angers dostalo překvapivě do vedení. Boufal z pravé strany odcentroval do vápna, kde našel nabíhajícího Fulginiho, který neměl problém přesně zakončit do odkryté branky.

Šanci na srovnání mělo PSG ve 44. minutě, ale Herrera byl při zakončení hlavou v těsném ofsajdu, a tak nemohl být jeho gól uznán. Do šaten se tak šlo za vedení Angers 1:0.

​Příležitost na dorovnání skóre si svěřenci trenéra Pochettina vytvořili opět v 54. minutě. Po závaru ve vápně se k odraženému míči dostal Rafinha, ale jeho tvrdá rána jen těsně minula levou tyč. Úspěšnější už byli domácí v 69. minutě. Mbappé poslal nadýchaný centr do vápna, kam si naběhl Danilo Pereira, který nikým neatakovaný na malém vápně potěšil fanoušky PSG.

Favoritům utkání se nakonec podařilo skóre otočit. Capelle zahrál ve vápně rukou, což rozhodčí za pomoci videa vyhodnotil jako penaltový přestupek. K pokutovému kopu se následně postavil Kylian Mbappé a s přehledem proměnil. Byla to tak jeho první trefa v dresu PSG od 11. září, kdy se trefil do sítě Clermontu.

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.