Další sporty

Obrovská ztráta pro novozélandské ragby. Zemřela mladá hvězda

Obrovská ztráta pro novozélandské ragby. Zemřela mladá hvězda
Zdroj: Profimedia

Sportovní svět zasáhla v pondělí dopoledne velmi smutná zpráva. V pouhých 25 letech zahynula při dopravní nehodě hvězda novozélandského Maori All Blacks Sean Wainui. Zanechal po sobě manželku a dvě děti.

Tragédie se stala v Novém Zélandu poblíž Taurangy v McLaren Falls Parku. Mladý sportovec jel v autě sám a nikdo jiný nehody nebyl přímo účasten. Co se přesně na silnici odehrálo, není jasné. Wainui měl s manželkou, kterou si vzal před 14 měsíci, dvě malé děti. Že se tragédie opravdu stala, potvrdila policie. 

Wainui byl jednou z nejzářivějších hvězd takzvané Super League, což je nejsledovanější a nejprestižnější ragbyová liga na světa, která se hraje na jižní polokouli. Svoji premiéru si zde odbyl v roce 2016, když nastoupil za Crusaders a později přestoupil do Chiefs v roce 2018. Odehrál zde 44 zápasů, ve kterých nasbíral 90 bodů. V roce 2021 pak přestoupil do Bay of Plenty.

O tomto mladém sportovci se začalo letos hodně mluvit, když jako první hráč v této soutěži zaznamenal pět položení během jednoho zápasu, což se mu povedlo proti Waratahs. Své si odehrál i za reprezentaci, když nastoupil do čtyř zápasů národního týmu Nového Zélandu do 20 let a na kontě má i 10 utkání seniorské reprezentace Maori All Blacks. 

"Zlomilo nám srdce, že jsme přišli o jednoho z našich Rangatirů. Seane, byl jsi inspirací a nikdy na tebe nezapomeneme. Posíláme všechnu naši sílu celé tvoji rodině a přátelům," napsala na svůj twitterový profil ragbyová asociace Nového Zélandu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov - Olomouc 3:4 Plzeň - Karlovy Vary 3:2 Vítkovice - Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno - Kladno 5:2 Pardubice - Třinec 6:3 Sparta - Zlín 4:6