Motorsport

Libor Podmol nepojede těžký Dakar! Nejsem stoprocentně fit, smutní

Nepojedu! Proslulý závodník Libor Podmol se letošního ročníku Rallye Dakar nezúčastní. Ikona českého i světového freestyle motokrosu to řekla v pořadu TN LIVE při exkluzivním rozhovoru z jihoafrické Namibie, kde momentálně natáčí pokračování svého dokumentu. Jako důvod Podmol uvedl zdravotní problémy, kvůli kterým se na náročný závod nedokáže stoprocentně připravit.

Atmosféru dakarské rallye chtěl Libor Podmol zažít z pohledu závodníka už před dvěma lety. Kvůli koronaviru svou premiéru musel odložit na loňský rok, kdy na náročný etapový závod opravdu vyrazil. I přesto, že zažil spoustu karambolů a vyhodil si i žebro, dojel při svém debutu na vynikajícím 31. místě.

Další start chtěl přidat letos, zastavily ho však zdravotní problémy, se kterými se už dlouho potýká. "Já jsem vlastně začal trénink na Dakar, ale jak jsem do toho začal tak nějak bušit, tak moje nohy, ve kterých mám ještě čtyřicet tři šroubů, nereagovaly tak, jak bych si přál. Po domluvě s doktory jsem se rozhodl, že si hlavně z té horší nohy nechám vyndat šrouby," uvedl sedmatřicetiletý závodník.  

"Dakarský závod je tak náročný, že se to neslučuje s tím, abych na tomhle ročníku startoval tak, jak bych já chtěl. Chtěl bych jet stoprocentně připravený a vím, že to by se teď nestalo. Ročník 2022 budu muset odložit, ale celý rok se budu naplno připravovat na další ročník, aby to opravdu stálo za to. Chci Dakar určitě ještě jet. Jenom by to teďka bylo takové napůl, a to se mi nechce," rozpovídal se o důvodech, které ho k rozhodnutí vedly.

Související obsah

"Dakar je hodně fyzicky náročný, protože 14 dní v kuse trávíme 12 hodin na motorce denně. Taky příprava k tomu musí být hodně náročná. Loni jsem to dal, ale i tak jsem cítil, že mě to hodně omezuje. Když pravá noha začne trochu víc zlobit a otékat, tak jsem cítil, že příprava nebude ideální. Momentálně jsem tak jako sedmdesátiprocentní," popsal.

Zároveň ale potěšil české fanoušky jinou, ale zato zajímavou zprávou. Měnil se kvůli ní i termín plánované operace. "Operace měla proběhnout v listopadu, ale pak jsem dostal ještě jednu zprávu, že se pojedou pražské Gladiator Games, kde bych si chtěl s kluky zajezdit a zaskákat, takže proběhne 9. prosince a rekonvalescence bude trvat plus mínus měsíc," řekl v pořadu TN LIVE přímo z Namibie. V jihoafrické zemi v současné době natáčí pokračování dokumentárního filmu Cesta je cíl.

TN.cz Martina Kramerová
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.