Fotbal

Po plicní embolii se blíží návrat. Sparťanský záložník už je v tréninku

Po plicní embolii se blíží návrat. Sparťanský záložník už je v tréninku
Ladislav Krejčí Zdroj: Profimedia

Ta zpráva tehdy vystrašila všechny. Ladislav Krejčí prodělal na začátku srpna plicní embolii, a byl dokonce v ohrožení života. Nyní už se ale dostal na hřiště a začíná se, i když s omezeními, opět připravovat s týmem.

Nebyly to lehké chvilky, ale zdá se, že vše směřuje ke šťastnému konci a Laco, jak se sparťanskému odchovanci říká, už opět může trávit čas na hřišti. "Fyzicky i psychicky se cítím dobře. Po psychické stránce je to mnohem lepší než na začátku. Předtím jsem nad tím pořád přemýšlel, proč se to stalo, jaká byla příčina… Ale teď už se tím nezabývám, nemyslím na to. Už je to pryč. Co se týče fyzické stránky, veškerá příprava byla individuální, dal jsem si tedy tréninky bez balónu, pak i s míčem. Dělal jsem pro udržení kondice všechno, co bylo možné," prozradil pro sparťanský web Krejčí.

Nyní už je ale zpět u týmu a některé tréninkové jednotky může jet společně s mužstvem. "Na tréninku se zapojuji s týmem do rozcvičky, když se trénuje střelba, přihrávky. Pak chybím u těch nejzábavnějších věcí, u her. Do toho jít stále nemůžu. Když se začne hrát, tak jdu stranou a doběhávám nebo dál cvičím přihrávky," popisuje Krejčí.

Související obsah

"Láďa už se může v tréninku zapojovat do všech aktivit, jejichž součástí není kontakt. Pracuje tvrdě s našimi kondičními trenéry, aby se udržel fyzicky na úrovni. Jakmile mu to doktoři povolí, měl by být plně připravený na návrat," potvrzuje vedoucí kondiční přípravy Ben Ashworth.

Ladislav Krejčí zatím stále bere léky na ředění krve, a do soubojových cvičení tak stále nemůže. Ale už za dva týdny jde na kontrolu ke specialistovi. Pokud vše dobře dopadne a už nebude muset brát léky, bude se moci plnohodnotně zapojit do tréninku.

Pro více novinek sledujte Nova Sport také na instagramu.

Ladislav Krejčí letos nastupoval v dresu již s novým logem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.