Fotbal

Byla to jízda! Bouračku bych nejradši vymazal, řekl o kontroverzích Limberský

Byla to jízda! Bouračku bych nejradši vymazal, řekl o kontroverzích Limberský
David Limberský pokřtil svou knihu "Byla to jízda". Zdroj: 9gag/Profimedia.cz

Věnuje se rodině, snaží se podnikat a fotbal hraje už jen pro zábavu. Po konci kariéry však David Limberský stihl ještě jednu věc. Napsat knížku, která popisuje jeho bohatou kariéru i pikantnosti ze zákulisí. A to bez příkras a mlžení. Bouračku bych nejradši vymazal, přiznal osmatřicetiletý fotbalový důchodce.

Rozhodl se to říct bez obalu. Bývalý obránce David Limberský si po konci profesionální kariéry sedl s Ervínem Schulzem a Zdeňkem Soukupem a společně napsali knížku o tom, jaký byl fotbalový život jednoho z nejkontroverznějších hráčů posledních let.

Při křtu knihy s příznačným názvem "Byla to jízda" se bývalý reprezentant a držitel pěti mistrovských titulů s plzeňskou Viktorií rozpovídal nejen o knížce, ale i o samotné kariéře. "Podle názvu to byla jízda a myslím, že jo. Na hřišti i mimo něj. Bylo tam hodně úspěchů, které jsme dokázali i pořádně oslavit," zavzpomínal pro TN.cz.

Zároveň uvedl, že s některými pasážemi byly potíže. Právě kvůli upřímnosti, s níž je Limberský vylíčil. "Byl to trošku problém, protože se tam vyjadřuju ke všemu, co jsem chtěl a co lidi očekávali. Nic tam není tabu a myslím, že se tam bavím o všem. Je to otevřená knížka a lidi si tam najdou svoje," nalákal čtenáře.

Související obsah

​Pro populárního "Limbu" nebylo těžké vybrat ani moment kariéry, na který by chtěl zapomenout. "Člověk může bilancovat, co by udělal jinak, ale samozřejmě ta bouračka, tu bych nejradši vymazal, protože to byl pro mě i pro moji rodinu velký záhul. Ale jinak bych asi nevymazal nic. Jsem za svoji kariéru rád," připomněl skandál z roku 2015, kdy v opilosti havaroval se svým Bentley na pražském Smíchově.

Na zaslouženém "odpočinku" si dopřává věcí. "Mám tři děti, takže si užívám děti i celou rodinu. Hraju ještě fotbal v Domažlicích, máme s manželkou a s okolím nějaké podnikatelské záměry. Chodím si zahrát tenis, ten mě hrozně chytnul. Víc času už nemám, takže už není čas ani na nějaké pařby," uvedl.

Související obsah

​Co ale stíhá bedlivě sledovat, jsou výsledky "jeho" Plzně. "Mají hodně bodů. Některé výkony nebyly až tak ideální, ale teď body sbírají a když k tomu ještě přidají nějakou nadstavbu, tak si myslím, že to mají super rozjeté a já jim stoprocentně věřím. Věřím, že Plzeň ještě nekončí, že naváže na naše úspěchy a jízda bude pokračovat," uzavřel Limberský.

David Limberský se na křtu své knihy rozpovídal o své kariéře i o tom, jak si užívá fotbalový důchod:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události