MMA

Odložený střet titánů je tu! Získá senegalský obr skalp polského siláka?

Odložený střet titánů je tu! Získá senegalský obr skalp polského siláka?
Bombardér a Mariusz Pudzianowski Zdroj: Profimedia

270 kilogramů, taková váha zatíží konstrukci klece na KSW 64. V sobotu večer se po půlročním odkladu konečně uskuteční zápas dvou gigantů Mariusze Pudzianowskiho a senegalského obra Serigne Ousmane Dii. Podívejte se, co bitvě předcházelo.

Psal se 20. březen 2021 a do galavečeru KSW 59 zbývalo jen pár hodin. V druhém hlavním zápase se měl polský oblíbenec střetnout s hrůzu nahánějícím obrem, který v Senegalu dvakrát ovládl národní šampionát v zápase. Jenže ke střetnutí kolosů nedošlo, chvíli před turnajem musel být Serigne Ousmane Dia převezen do nemocnice s akutním zánětem slepého střeva.

Bývalý nejsilnější muž světaběhem za pár vteřin vyřídil narychlo sehnaného náhradníka Nikolu Milanoviče a v červnu přidal další vítězství, když pokořil Lukasze Jurkowskiho. I přes dva úspěchy ale svým fanouškům zůstal dlužen jeden skalp.


Související obsah

​Nyní bude mít Pudzianowski šanci svůj dluh splatit. Ousmane Dia, přezdívány Bombardier, je zpět na místě činu v polské Lodži. V pátek ráno navážil 148 kg a hlásí, že polský silák bude jeho první oběť v KSW.

Bezesporu půjde o zápas, kde může rozhodnout jediná rána. Pudzianowski (15-7) má sice za sebou více zápasů, zatímco soupeř dle pravidel MMA bojoval jen dvakrát, nicméně Bombardier (2-0) má bohaté zkušenosti ze senegalského zápasu, který má se smíšenými bojovými uměními leccos společného. Dvakrát – v letech 2002 a 2014 - vyhrál celostátní šampionát a získal titul "Krále arény".

Zdroj: profimedia.cz

​Díky svým úspěchům v zápase kombinující wrestling a tvrdé údery se stal v Senegalu národním hrdinou a miláčkem. Obdobně jako Pudzianowski díky pěti titulům nejsilnějšího muže světa.

Kdo zvítězí ve střetu titanů a galavečer KSW 64 můžete sledovat v sobotu 23. října od 20:00 exkluzivně na Voyo. V hlavním zápase večera pak bude polský šampion bantamové váhy Sebastian Przybysz (8-2) obhajovat titul proti Brazilci Brunu dos Santosovi (10-2).

Připomeňte si poslední vítězství Mariusze Pudzianowskiho:

Zápasová karta KSW 64:

Sebastian Przybysz (8-2) vs. Bruno Santos (10-2) – o titul bantamové váhy

Mariusz Pudzianowski (15-7) vs. Bombardier (2-0) – super těžká váha

Filip Pejic (15-5-2) vs. Daniel Rutkowski (12-2) – pérová váha

Robert Ruchala (5-0) vs. Patryk Kaczmarczyk (7-0) – pérová váha

Michal Pietrzak (10-4) vs. Shamil Musaev (15-0) -velterová váha

Karolina Owczarzová (4-1) vs. Sylwia Juskiewiczová (9-6) – domluvená váha do 56 kg

Cezary Kesik (12-1) vs. Marcin Krakowiak (11-3) – střední váha

Albert Odzimkowski (11-5) vs. Jason Radcliffe (16-8) – střední váha

Adam Tomasik (5-0) vs. Oumar Sy (4-0) – polotěžká váha

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události