Fotbal

Je to největší zápas, život ve Španělsku se při El Clásicu zastaví, říká Vaclík

Jednička české reprezentace a bývalý brankář Sevilly Tomáš Vaclík se před nadcházejícím střetnutím gigantů Barcelony a Realu Madrid rozpovídal o svých zkušenostech s těmito soupeři. Ale také o tom, co El Clásico znamená pro španělské fanoušky a koho považuje za favorita.

V dobách, kdy Vaclík působil v Seville, nastoupil proti oběma celkům několikrát. A na jaký zápas vzpomíná nejvíce? "Jako první se mi vybaví zápas, kdy jsme doma porazili Real 3:0. Ze zápasů, které jsem proti těmto klubům, mi vždy jako první vyvstane na mysl tento. Takovým způsobem porazit Real je neuvěřitelný zážitek," usmíval se Vlaclík.

Aktuální gólman řeckého Olympiacosu tak nastupoval proti těm největším světovým hvězdám. "Jako brankář vzpomínám na všechny útočícíky. Protočila se tam spousta hráčů. Do Barcelony teď přišel ještě Luke de Jong, se kterým jsem hrával v Seville. Jsem s ním pořád v kontaktu. Kdybych si měl ale někoho vybrat, tak by to byl někdo z brankářů – Courtois nebo ter Stegen. Myslím, že s nimi mám dobrý vztah. Když jsme se s Courtoisem potkali po zápase v Belgii, tak se ptal, co a jak. Oba ti gólmani jsou skvělí," zavzpomínal ostravský rodák.

Související obsah

​Podle 32letého brankáře bude Barceloně ale obrovským způsobem chybět Lionel Messi. "Určitě bude chybět, protože v jeho osobě odešla legenda celého španělského fotbalu, nejen Barcelony. Ze všech hvězd, které odešly, bude chybět Messi určitě nejvíc. Barcelona bez Messiho je zvláštní," myslí si.

"El Clásico je největší zápas ve Španělsku. Tomu se nemůže rovnat vůbec nic. Však to sleduje celý svět. Španělsko se v tu chvíli na chvilku zastaví. Co se týče fanouškovské základny, tak si myslím, že je to tak padesát na padesát. Moc se na zápas těším a jsem zvědavý, jak to dopadne," popisuje bývalý gólman pražské Sparty.

Související obsah

​A jeho tip na výsledek? "Těžko se to předpovídá. Po startu soutěže, který měl lepší Real, si myslím, že Madrid má šanci tam vyhrát. Tipuji tak vítězství Realu," uzavírá Vaclík.

El Clásico sledujte už dnes od 15:30 na Nova Sport 3 i se studiem, ve kterém budou hosty Marek Kincl a Kamil Čontofalský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události