Fotbal

Vysmátý Salah se dočkal velké pocty. V Londýně mu vyrobili sochu

Egyptský fotbalista Mohamed Salah prožívá mimořádnou sezonu a chvála se na něj valí ze všech stran. Nyní se 29letý útočník dočkal zajímavé pocty. V londýnském muzeu Madame Tussaudové totiž byla odhalena jeho vosková figurína.

Sama liverpoolská hvězda se slavnostního aktu také zúčastnila a vosková figurína se jí moc líbila. Následně se 29letý Salah rozhodl, že si svého dvojníka pořádně prohlédne, a dokonce zjišťoval, zdali má jeho vosková podobizna i vymodelované břišní svaly.

Egyptský útočník má v této sezoně úchvatnou formu. Naposledy třemi góly a asistencí pomohl skolit Manchester United 5:0. Svým gólovým zápisem se zároveň dostal na 107 branek v Premier League, což znamená, že přeskočil Didiera Drogbu (104 gólů) a stal se nejlepším africkým střelcem v historii Premier League.

Související obsah

​Svými výkony tak Mohamed Salah táhne Liverpool k velkým úspěchům. V Lize mistrů mají The Reds po třech zápasech devět bodů a míří za postupem. V tabulce anglické ligy je pak Liverpool druhý, jen o bod za první Chelsea.

Podívejte se na zápas Liverpoolu proti Atléticu Madrid, kde Salah vstřelil dva góly:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události