Hokej

Fanoušek ho provokoval smrtí spoluhráče. Pomohla mi karma, říká brankář NHL

Fanoušek ho provokoval smrtí spoluhráče. Pomohla mi karma, říká brankář NHL
Lotyšský brankář Elvis Merzlikins Zdroj: Profimedia

Lotyšský brankář Elvis Merzlikins vychytal výhru Columbusu 4:1 nad Dallasem Stars. Po zápase řekl, že velkou zásluhu na tomto úspěchu má karma. Před utkáním měl totiž fanoušek soupeře narážky na jeho zesnulého brankářského kamaráda Mattise Kivleniekse. "Cítil jsem, že tam byl Mattis se mnou," vysvětlil po zápase lotyšský brankář.

Když 27letý brankář Columbusu procházel tunelem směrem na ledovou plochu, jeden z fanoušků soupeře měl na něj nepříjemné narážky ohledně smrti brankáře Mattise Kivleniekse, jeho krajana a spoluhráče, který zemřel letos v červenci, protože ho do hrudníku trefila rachejtle.

"Někteří lidé na tomto světě jsou hloupí. To, co se stalo v tunelu, bylo velmi špatné. Byl tam fanoušek Dallasu, který mě provokoval kvůli Mattisovi," řekl Merzlikins po zápase, aniž by upřesnil, jaká slova přesně zazněla. 

Související obsah

​Brankář Columbusu měl se zesnulým kamarádem velmi blízký vztah. "Nestali jsme se jenom nejlepšími kamarády. Byl to můj malý bráška," vysvětlil Merzlikins. 

Řečmi fanouška Dallasu se ale rozhodit nenechal, právě naopak ho to ještě víc nabudilo. "Očekával jsem, že vychytám čisté konto, protože věřím v karmu. V první třetině mě hned třikrát zachránila tyč. Bylo jasné, že je tam Matiss se mnou," řekl Merzlikins.

Související obsah

​Ačkoliv Columbus utkání vyhrál, Merzlikins čisté konto nakonec neudržel, když ho těsně před koncem překonal Tyler Seguin. Ze svého výkonu ale i tak může mít radost, protože pochytal dalších 31 střel. 

Columbus na Kivlenieksovu památku vyřadil jeho číslo 80.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události