Plzeň deklasovala Olomouc, zastřílela si i Kometa. Hradec v krásné bitvě přetlačil Kladno

Plzeň se v dalším kole extraligy radovala z výhry nad Plzní Zdroj: profimedia.cz

V 18. kole extraligy se děly věci. Plzeň na vlastním ledě rozstřílela Olomouc 6:1 a šest branek nadělila favoritovi z Boleslavi také Kometa. Třinec v bitvě s Litvínovem nezaváhal a Severočechy porazil o tři góly. Uspěly i České Budějovice a Liberec.

Plzeň v duelu šestého se sedmým celkem extraligy přivítala Olomouc a svého souseda ze středu tabulky smetla šesti góly. Indiáni se ujali vedení už po 49 vteřinách, kdy se prosadil Ludwig Blomstrand. Na svého švédského spoluhráče navázal v 17. minutě Petr Kodýtek, který si nabruslil na levý kruh a propálil Sedláčka dělovkou do horního růžku.

Chvíli po startu druhé třetiny domácí udeřili potřetí. A byl to opět Blomstrand, kdo skóroval. V čase 27:04 navíc navýšil plzeňský náskok na 4:0 Pavel Musil. Při střelecké chuti zůstali Západočeši i ve třetí třetině a po brankách Bulíře a Suchého deklasovali Kohouty 6:1. Za ně totiž v závěru jen kosmeticky upravil výsledek Olesz.

V utkání Motoru proti Zlínu si fanoušci počkali na první trefu až do 24. minuty. V ní se zapsal do střelecké listiny Tomáš Mikúš a Berani získali těsný náskok. Ten jim však dlouho nevydržel. O pět minut později totiž vyrovnal gólový stav Kristofers Bindulis. Hosté si vzali slovo ještě jednou, a to 13 vteřin před druhou pauzou. Branku do šatny vstřelil Antonín Honejsek a Zlín vedl. Po návratu na led se mohli Jihočeši radovat z vyrovnání, o něž se zasloužil Stuart Percy. Následně dokonal obrat ranou z dorážky Holec. Zlín to v závěru zkusil v šesti, což Budějovičtí potrestali. Triumf zpečetil střelou do prázdné klece Lukáš Pech.

První Třinec byl v duelu s Litvínovem jasným favoritem, Severočeši se ale lídra extraligy nezalekli a drželi s ním krok. Odpověď našli na první zásah Petra Vrány i na druhou branku z hole Marka Daňa. Nejprve se trefil Marek Hrbas, poté dorovnal skóre Patrik Demel. Zbytek utkání už ale byl v režii Ocelářů. Trefili se Forman, Adámek a Dravecký a Třinečtí brali výhru 5:2.

Liberečtí hokejisté se vrhli do domácí bitvy s Energií velmi neohroženě, ze své sítě však lovil kotouč jako první Tygr Kváča. V 9. minutě se ve skrumáži před libereckou klecí nejlépe zorientoval Ondřej Beránek a doklepl puk do branky. V prostřední dvacetiminutovce se po odrazu od zadního mantinelu ujal puku Birner a nekompromisně zacílil. Následně se po dělovce z kruhu prosadil Derner a poté také Jaroslav Vlach. Energie utkání ještě v závěru zdramatizovala brankou z hole Rachůnka, nakonec padla 3:2.

Kometa roztrhala papírové předpoklady a pohrála si s Boleslaví jako kočka s myší. Už v průběhu prvního dějství totiž zaskočila Bruslaře čtyřmi góly, když se postupně trefili do černého Ďaloga, Holík a Krištof. Při střelecké chuti byli Brňané i na startu prostřední periody. Hned zkraje totiž zamířil přesně Horký. Zkázu Středočechů pak dokonal ve 33. minutě svým druhým gólem Petr Holík a v čase 45:46 Marcel Haščák. Za Mladou Boleslav už jen mírnil porážku Lunter.

Krásnou hokejovou bitvu zažilvýchodní Čechy, kde Hradec změřil síly s Kladnem. Skóre otevřel už v 6. minutě po vynikající přihrávce Plekance Marek Račuk, domácí však k radosti zaplněného stadionu v půlce základní hrací doby po Pavlíkově trefě srovnali. Poté přidali ještě další branku. Ve 34. minutě se po nádherné akci trefil Fin Oksanen. Necelé čtyři minuty před sirénou své umění ukázal Jaromír Jágr a poslal Rytíře do vedení. Za Mountfield ale kontroval opět Pavlík a poslal bitvu do prodloužení. V něm rozhodl o výhře Hradce Blain.

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Blomstrand (P. Musil, L. Kaňák), 17. Kodýtek (KantnerGraňák), 22. Blomstrand (Bulíř, G. Thorell), 28. P. Musil (F. Suchý), 51. Bulíř (P. Musil, Kodýtek), 53. F. Suchý – 59. Olesz (Kucsera)

Motor České Budějovice – PSG Berani Zlín 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 29. Bindulis (Gulaš, L. Pech), 44. Percy (Štencel, Vondrka), 47. Holec (Chlubna, D. Voženílek), 60. L. Pech (J. Novotný) – 24. T. Mikúš (VopelkaMamčics), 40. Honejsek (T. Mikúš, Gazda)

HC VERVA Litvínov – HC Oceláři Třinec 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Hrbas (Estephan), 27. Demel (P. Straka, V. Hübl) – 12. P. Vrána (Marcinko, A. Nestrašil), 21. Daňo (Martin Růžička), 33. Miloš Roman, 57. M. Adámek, 59. Dravecký (Marcinko)

Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlovy Vary 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 28. Birner (ŠtibingrMelancon), 44. Derner (BirnerŠtibingr), 58. J. Vlach (P. Jelínek, M. Zachar) – 9. O. Beránek, 59. T. Rachůnek (Flek, Plutnar)

HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Ďaloga (Roth, P. Mueller), 4. P. Holík (Roth, Zaťovič), 20. Krištof (Roth, P. Mueller), 22. L. Horký (P. Holík, Roth), 33. P. Holík (Zaťovič, P. Mueller), 46. M. Haščák (Zaťovič, P. Holík) – 56. Lunter (Bičevskis, P. Kousal)

Mountfield Hradec Králové – Rytíři Kladno 4:3p ((0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 29. F. Pavlík, 35. Oksanen (Smoleňák, Lev), 59. F. Pavlík, 63. Blain – 6. Račuk (Plekanec, Melka), 54. Hlava (Dotchin), 57. Jágr (Hlava)

Hokejista David Krejčí už od startu sezony válí v extralize:

TN.CZ

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.