Hazard vystřelil Dortmundu postup v poháru, Lipsko málem padlo s trpaslíkem

Dortmund potvrdil roli favorita a ve 2. kole německého ligového poháru porazil Ingolstadt 2:0. Druholigového protivníka srazil střídající Thorgan Hazard, který vstřelil oba góly. Dařilo se i ostatním favoritům. Postoupily kluby Hoffenheim, Hertha i Lipsko.

Dortmundská Borussia si v Německém poháru zajistila postup, když porazila Ingolstadt 2:0. Domácí nenastoupili v plné sestavě a soupeř se dokázal většinu zápasu úspěšně bránit. O vítězství nakonec rozhodl Thorgan Hazard, který přišel na hřiště až v 71. minutě. Po chvíli pobytu na zeleném pažitu otevřel skóre a následně přidal i druhý gól.

Lipsko byl v duelu s účastníkem Regionální ligy jasným favoritem, outsidera ale nakonec přehrál hubeným výsledkem 1:0. O vítěznou trefu se ve 45. minutě postaral Szoboszlai. Hoffenheim ve svém zápase rozstřílel celek SV Holstein 5:1, Mnichov 1860 přetlačil Schalke 1:0. Mohuč přehrála Bielefeld až v prodloužení.

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.