Motorsport

König přestoupí do prestižnější kategorie, stane se rekordmanem

Oliver König
Zdroj: Lenka Hatašová

Devatenáctiletý český jezdec Oliver König se zapíše do historie jezdecké kategorie WorldSBK, známé také pod názvem mistrovství světa superbiků. Stane se dvanáctým nejmladším závodníkem historie, přestupuje ze Supersportu300.

V posledním závodě letošní sezóny mistrovství světa superbiků uvidí fanoušci i české jméno. Oliver König si zajede v prestižnější organizaci v Indonésii za tým OUTDO TPR Team Pedercini Racing. "Jsme nadšeni, že můžeme oznámit, že Oliver se k nám připojí v Indonésii. Je to další velmi mladý jezdec s velkým potenciálem, viděli jsme to během posledních dvou let, kdy se stal kandidátem na stupně vítězů ve WorldSSP300," pronesl ředitel stáje Lucio Pedercini.

V kategorii Superbiků zatím startovalo pouze jedenáct mladších závodníků než Oliver König, ale letos bude český mladík úplným rekordmanem, jakožto nejmladší ze všech.

König se letos účastnil závodů kategorie Supersport 300 a jeho průměrným výsledkem byl jedenáctý flek, na domácí trati v Mostě se devatenáctiletý závodník poprvé umístil také na stupních vítězů, když skončil třetí. Nadcházející závod na Mandalika Street Circuit nebude pro Königa první ochutnávkou závodů na velkých kolech, zúčastnil se mistrovství světa organizace FIM Endurance World Championship (EWC), kde skončil na druhém místě v kategorii Superstock, celkově byl osmý.

"Dokončit sezónu ve WorldSBK s týmem Pedercini je pro mě obrovskou příležitostí. Chci poděkovat všem, kteří mi to umožnili, zejména svému otci a mému manažerovi. Vím, že úroveň ve World Superbike bude mnohem vyšší a budu se muset hodně učit, protože je to velmi odlišné od Supersportu 300, na který jsem zvyklý. Moc se těším a udělám maximum a doufám, že mi to pomůže do budoucna. Ještě jednou děkuji všem za uskutečnění tohoto snu a uvidíme se v Indonésii," pronesl König pro oficiální web prestižní motocyklové soutěže.

V posledním závodu sezóny dojel König na osmém místě:

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6