Fotbal

Newcastle si vyhlédl obří posilu, chce utratit balík za Hazarda

Newcastle si vyhlédl obří posilu, chce utratit balík za Hazarda
Eden Hazard | Zdroj: profimedia.cz

Hvězdný fotbalista Eden Hazard by už v lednu mohl změnit působiště a ukončit zatím protrápené období v Realu Madrid. O služby belgického křídelníka má podle ESPN zájem jeho bývalý klub Chelsea, nově se však do boje zapojil také Newcastle.

Právě Newcastle je momentálně podpořen finanční injekcí od arabských šejků, a dá se tak očekávat, že v zimním přestupovém období bude hodně aktivní. Horkým zbožím pak může být 30letý Eden Hazard, který se trápí v Realu Madrid.

Belgická hvězda kroutí za Bílý balet už třetí sezonu, ale i vinou zranění odehrála doposud pouze 52 zápasů, ve kterých vstřelila pět gólů. Momentálně se Hazard ani netěší důvěře od trenéra Realu Carla Ancelottiho, který ho nechal sedět na lavičce během slavného El Clásica proti Barceloně. "Problém, který má (Hazard) právě teď, je ten, že má trenéra, který preferuje jiné hráče," odpověděl stroze po výhře madridského celku italský stratég.

Související obsah

​Tyto důvody by tak mohly rozkmitat zájem předních klubů o Hazardovy služby. Podle ESPN jsou silně zainteresovány dva celky z Anglie –⁠ Chelsea a Newcastle. V dresu Blues prožil Eden Hazard nejlepší roky své kariéry, tak by jeho návrat dával smysl. Nicméně je otázka, zdali by byl londýnský celek ochoten zaplatit přibližně 50 milionů eur (cca 1,2 miliardy korun), což je částka, na kterou si ho Real údajně cení a zároveň polovina částky, za kterou ho Bílý balet v létě 2019 kupoval.

Související obsah

​V případě Newcastlu by ale peníze problém být neměly. Straky se totiž po příchodu zámožného majitele staly nejbohatším fotbalovým klubem v Evropě, a dá se tak očekávat, že budou utrácet. Otázkou je, zdali by měl Hazard zájem tento tým posílit. Přimět ho může případný nový kouč Newcastlu, vedení anglického celku totiž uvažuje, že jako trenéra angažuje Franka Lamparda, což je ještě Hazardův bývalý spoluhráč z Chelsea.


Real Madrid porazil v El Clásicu Barcelonu 2:1:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události