Plzeň se třemi červenými zapsala do historie. Kdy se to stalo naposledy?

Rozhodčí Franěk dává Luďku Pernicovi červenou kartu Zdroj: Profimedia

O nedělním šlágru Fortuna ligy mezi Slavií a Plzní se stále hodně mluví. Neřeší se ale výsledek 2:0 pro domácí. Většinou jde spíše o chování Michaela Krmenčíka a také o tři červené karty Západočechů. To se naposledy v české lize stalo před 23 lety.

Přesně se tak stalo 23. srpna 1998. Šlo o 3. kolo tehdejší Gambrinus ligy mezi Libercem a Viktorií Žižkov. A právě hostující tým musel dohrávat zápas bez třech vyloučených hráčů, včetně aktuálního trenéra české reprezentace Jaroslava Šilhavého.

Ten šel pod sprchy jako první. Od sudího Jaroslava Járy viděl rovnou červenou kartu ve 28. minutě. Dvě minuty předtím se Liberec radoval z gólu po zásahu Luďka Klusáčka.

V minutě 66. to bylo o dvě branky, když se trefil Martin Barbarič. To už byl ze hry také hostující Tomáš Hunal, který dostal druhou žlutou. Jenže Žižkov se nevzdal a v devíti lidech snížil na 1:2 po gólu Luďka Zelenky. Jenže ze hry šel třetí hráč Viktorky. Rovnou červenou kartu dostal Jan Buryán.

"Já si to pamatuji, šel jsem jako poslední. Ale v nějaké 89. minutě vystřelil Miloslav Kordule z nějakých 30 metrů a dal na 2:2. Asi za dvě minuty byl konec a my jsme si nakonec odvezli cenný bod," vzpomíná Jan Buryán.

Utkání se hrálo na tehdejším Městském stadionu a terén nebyl zrovna ideální. "Pod tlakem jsme byli, ale pamatuji si na ten těžký terén. To nám poměrně nahrávalo. Nemohli si to obehrávat, jako to teď dělala Slavia. Byl to opravdu spíš boj než fotbal. Ještě dnes dávám tuhle historku do placu " uzavřel s úsměvem Buryán, který momentálně hraje III. třídu za TJF Čechie Čejetice.