Fotbal

Slavný klub má problémy. Fanoušci po prohře zničili VAR, nechyběly šarvátky

Slavný klub má problémy. Fanoušci po prohře zničili VAR, nechyběly šarvátky
Fanoušci Gremia v potyčce Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalový klub brazilského Gremia je aktuálně na předposledním místě nejvyšší ligy a fanouškům dochází trpělivost. Tým, který před čtyřmi lety vyhrál jihoamerickou Ligu mistrů pod názvem Copa Libertadores, má reálné problémy s udržením se v nejvyšší lize. Příznivci klubu kvůli tomu zničili i zařízení VAR.

Gremio v posledních letech končilo na horních příčkách Série A, ale letošní rok je jiný. Tým z Porto Alegre je na předposledním místě a na udržení ztrácí jedenáct kol před koncem soutěže již sedm bodů. V posledním zápase hrál celek na domácím hřišti proti Palmeiras, ale přišla další prohra a děly se věci. 

Po závěrečném hvizdu vběhli fanoušci domácího celku na hřiště a vydali se směrem k tunelu, kde zmizeli hráči. Jejich cílem ale nebylo nějaké vyhrožování, příznivci Gremia se vydali k zařízení VAR. Fanouškům se nelíbila vyrovnávací trefa na konci prvního poločasu, VAR také neuznal branku za stavu 1:2 v neprospěch domácích. Ti nakonec padli 1:3.

Související obsah

Rozvášněné fanoušky musel uklidnit až nástup těžkooděnců, kteří je zahnali zpátky do jejich sektoru. Došlo i ke rvačkám na stadionu s příznivci Palmeiras i mimo něj s policisty. Gremiu hrozí zavření stadionu až na deset zápasů i pokuta, která se může vyšplhat až ke 400 000 korun.

Na Slovensku se nerozbíjí VAR, naopak si někdy musí dát pozor sudí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události