Autonehoda

Opilý hráč NFL jel při smrtelné bouračce rychlostí 251 km/h

Bývalý hráč Las Vegas Raiders Henry Ruggs, který v úterý v noci v opilosti havaroval, jel v době nehody rychlostí 251 km/h. Hráči amerického fotbalu bylo naměřeno 1,6 promile alkoholu v krvi po nehodě, kterou nepřežila 23letá žena. Při nehodě zemřel i její pes. Ruggsovi v krajním případě hrozí 46 let za mřížemi.

Prokurátor podle webu ESPN prozradil, že 22letý sportovec jel v době nehody rychlostí 251 km/h. Podle záznamů v airbazích rychlost těsně před nárazem klesla na 204 km/h a v tu chvíli došlo k nafouknutí airbagů. Ruggs svým vozem narazil zezadu do automobilu 23leté ženy. Nádrž jejího vozu se roztrhla a vzplála. Žena na místě zemřela, stejně tak pes, který jel s ní v autě.

Americký fotbalista k soudu dorazil na vozíčku s ochranným límcem na krku. V autě s ním jela i jeho přítelkyně, která v nemocnici musela podstoupit operaci ruky. Prokurátor u soudu také prozradil, že dvě hodiny po nehodě bylo sportovci naměřeno 1,6 promile alkoholu v krvi. Soud stanovil kauci na 150 tisíc dolarů (3,3 milionu korun), která byla téměř ihned zaplacena.

Ruggs byl obviněn z řízení v opilosti rezultujícího ve smrt a z bezohledné jízdy. Ve hře je ovšem také obvinění za způsobení zranění jeho přítelkyni a také za držení zbraně pod vlivem alkoholu. V Ruggsově vozidle totiž byla nabitá zbraň. Talentovanému sportovci tak hrozí až 46 let odnětí svobody, pokud by za všechna obvinění dostal nejvyšší možný trest.

Související obsah

​Las Vegas Raiders, za které Ruggs hrál, ho vyhodili jen pár hodin po nehodě. Kariéra loňské dvanáctky draftu pravděpodobně nadobro skončila. Soud bude pokračovat 10. listopadu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události