Hokej

Kadaň po odchodu Růžičky odstupuje z první ligy, nemá peníze

Kadaň po odchodu Růžičky odstupuje z první ligy, nemá peníze
Trhači Kadaň letos v Chance lize nebudou Zdroj: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Hokejový klub Trhači Kadaň končí v druhé nejvyšší hokejové lize. Klub se k ráznému kroku rozhodl pouhý den po odchodu trenéra Vladimíra Růžičky. Důvodem by měla být špatná finanční situace klubu.

Trhači Kadaň se rozhodli odstoupit z Chance ligy kvůli špatné finanční situaci. Tým měl problém kvůli neplnění dohody ze strany generálního sponzora. "Důvodem je již neúnosná finanční situace, kterou způsobil generální sponzor neplněním vzájemné spolupráce a dohody," řekl TN.CZ generální manažer klubu Petr Klíma. "Všechno je to o financích," dodal.

Zároveň přiznal, že jméno osudného sponzora se veřejnost brzy dozví. Momentálně ho ale nechce jmenovat. "Sponzora bych nechtěl jmenovat, i když se to určitě dostane ven později. Dobrá nebo špatná reklama, pořád je to reklama," uvedl důvody, proč prozatím neprozradil podrobnosti.

Kadani se ovšem letos nedařilo nejen finančně, ale i herně. Z osmnácti zápasů nevybojovala ani jeden bod a má skóre 26:89. Na předposlední Havířov Trhači ztrácí již 17 bodů a záchrana v lize, navíc po odchodu trenéra Růžičky, by se i bez odstoupení z ligy rovnala takřka zázraku.

Související obsah

​Hokejový svaz už po odstoupení Trhačů stihl projednat, jak soutěž po odchodu severočeského celku upraví. Nakonec se rozhodl ponechat rozlosování tak, jak je. V kole, ve kterém měly jednotlivé týmy hrát s Kadaní, budou mít volno. 

Sportovně-technická komise Českého hokeje se teď bude zabývat ještě tím, jestli výsledky Trhačů anulovat, nebo zbylé zápasy kontumovat. Kadaň z první ligy mizí po více než třiadvaceti letech. Účastníkem druhé nejvyšší soutěže byla od sezony 1998/1999 a od té doby až doteď ani jednou nespadla.

Poslední ročník Chance ligy ovládli Rytíři Kladno, takhle postup slavili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.