Obrovské překvapení v basketbalové NBL. Nymburk po roce prohrál

V české lize se Nymburku prozatím skvěle daří, porazil všechny soupeře včetně Děčína Zdroj: 9gag/Profimedia.cz

V souboji dvou nejlepších českých basketbalových celků se zrodilo velké překvapení. Gigant z Nymburku téměř do roka a do dne prohrál, na hřišti Opavy padl o dva body a skončila tak neuvěřitelná série 43 výher v řadě.

Úctyhodná série basketbalového Nymburku skončila na palubovce Opavy, která se gigantovi české NBL postavila i ve finále minulého roku. Tehdy ale žádnou výhru neurvala, ve třináctém kole letošního ročníku se ale vše změnilo. Opavští vedli po první čtvrtině 23:14 a nakonec si vedení udrželi až do závěrečné sirény.

Nakonec z toho byla těsná výhra basketbalové Opavy 100:98 a ukončení úctyhodné série 43 výher v řadě. Naposledy Nymburk prohrál 15. listopadu na palubovce USK Praha. Je to tedy téměř do roka a do dne. Samozřejmě se jedná pouze o zápasy v domácí soutěži NBL.

​Nejvíce bodů nastřílel hostující reprezentant Lukáš Palyza, připsal si celkem 31 bodů a dopomohl také třemi asistencemi. Za domácí tým se nejvíce zaskvěl další olympionik Jakub Šiřina, který měl 30 bodů, pět doskoků a čtyři asistence. Po výhře nad Den Boschem mají Slezané další velecenný skalp.

Nedávno Nymburk padl v Lize mistrů s řeckým PAOKem:

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.