Debutant mu na startu pěkně zatopil, Djokovič na Turnaji mistrů přesto zvítězil

Tenista Novak Djokovič ve svém prvním zápase na Turnaji mistrů zvítězil. Zdroj: Profimedia.cz

Světová tenisová jednička vstoupila do Turnaje mistrů v italském Turíně vítězně. Srb Novak Djokovič v úvodním zápase zelené skupiny vyzval debutanta Caspera Ruuda a svého protivníka porazil ve dvou setech, 7:6 a 6:2. Pětinásobný šampion tak úspěšně vykročil za cílem pošesté vyhrát, čímž by vyrovnal rekord Rogera Federera.

Vítězství srbského tenisty se ale zpočátku nerodilo vůbec lehce. Ruud mu totiž hned v první hře vzal podání a následně jej vítězným servisem i potvrdil. Djokovič se poté vydal na stíhací jízdu, postupně srovnal stav na 3:3 a po vlastním podání otočil vývoj setu na 4:3.

Norský mladíček držel krok až do dvanáctého gamu, poté o vítězi první sady musel rozhodnout tiebreak. V něm Ruud Djokoviče potrápil, světová jednička ale nakonec triumfovala 6:4. Celkově tak první sadu ovládla 7:6.

​Druhý set byl z pohledu Srba poklidnější. Nejdřív si vypracoval náskok dvou her, který už poté udržel. Nor stihl uhrát jen dva gamy a Djokovič opanoval sadu 6:2.

Na úvod Turnaje mistrů tak zapsal ve své zelené skupině výhru a vykročil za šestým titulem úspěšně.

Výsledky Turnaje mistrů, zelená skupina:

Novak Djokovič - Casper Ruud 7:6, 6:2

Takhle Novak Djokovič prohrál ve finále letošního US Open s Daniilem Medveděvem: